Homeopati Nedir - Homeopati Hakkında Bilgi

'Genel Sağlık' forumunda Mavi_inci tarafından 12 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Homeopati Nedir - Homeopati Hakkında Bilgi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Homeopati Nedir - Homeopati Hakkında Bilgi

  HOMEOPATİ NEDİR?


  Homeopati “Benzer benzeri tedavi eder” prensibine göre çalışan bir tedavi sistemidir. 200 sene kadar önce Alman doktor Samuel Hahnemann tarafından tanımlanmış ve tedavi şekli sistematize edilmiştir.

  Homeopati’de vücudumuzdaki hastalıklara benzer semptomları meydana getiren ilaçları, tedavi için kullanırız. Bu ilaçlar milyonlarca defa sulandırılıp hazırlanır ve vücudumuza herhangibir zararları olmaz.

  Homeopatik ilaçların etki yeri yaşam gücümüzdür, yani bu ilaçlar birer impuls, uyarı taşırlar ve bu uyarı yaşam gücümüzü harekete geçirerek hastalığın ortadan kalkmasını sağlar.

  Günümüzde kullanılan, eczanelerde satılan klasik ilaçlar allopatik ilaçlardır yani hastalığın tam tersinin olmasını sağlayan ilaçlardır, bu yüzden iyileşme süreci baskılama ile olur, homeopatide ise hastalık baskılanmaz, hastalık vücudun kendisi tarafından ortadan kaldırılır.

  Vücudumuzun kendisinin muazzam güçlü bir iyileştirici sistemi vardır ve bir ahenk içerisinde çalışır, zamanla bazı mikroorganizmalarla, yaşanılan olaylarla, stres vb travmalarla bu ahenk bozulabilir, işte o zaman hasta oluruz. Ve bu hastalıktan tüm vücudumuz etkilenir, zihinsel yapımız, psikolojimiz, genel durumumuz bozulur ve ortaya asıl hastalık dışında başka semptomlar da çıkabilir, homeopatik ilaçları verirken ortaya çıkan bütün semptomları gözönünde bulundurarak hastaya en çok uyan ilaç verilir ve bedenimizin tam bir şifaya kavuşması sağlanır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Homeopati Nedir Homeopati Forum Tarih
Homeopati Tedavisi Nasıl Yapılır? Genel Sağlık 27 Mart 2009
Mısırlıların harfleri göstermek için sembolleri seçme sebepleri nedir? Eğitim Bilgileri Çarşamba 22:37
Monosakkaritlerin özellikleri ve görevleri nedir kısaca Eğitim Bilgileri Pazar 19:56
Salih amel iyi davranış nedir kısaca Dini Terimler Sözlüğü Cumartesi 19:12
Yaşadığınız yerde görülen iklimin günlük hayatınıza etkileri nedir kısaca Sorular ve Cevaplar Cumartesi 19:10

Bu Sayfayı Paylaş