HJ-Split programı ile birleştirme ve parçalama (avi filmler dahil)

'Resimli Program Anlatımı' forumunda Siraç tarafından 28 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  HJ-Split programı ile birleştirme ve parçalama (avi filmler dahil) konusu
  HJ-Split programı ile birleştirme ve parçalama (avi filmler dahil)

  Programı bu linkten HJSplit - Dosya Bölme ve Birleştime Programı

  indirebilirsiniz.

  Parçalama ve upload islemine hazirlama

  - Programi açtiktan sonra ''SPLIT'' butonuna basiyoruz.

  - ''INPUT FILE'' butonuna basiyoruz ve parçalara ayirmak istedigimiz DVDRIP (.avi - xvid - divx) dosyasinin bulundugu konuma girerek gerekli dosyayi seçerek ''AÇ'' butonuna basiyoruz.

  - ''Split File Size'' Bölümünü 95 MB (Mbytes) olacak sekilde ayarliyoruz ve ''START'' butonuna basiyoruz. Working... yazisi çikiyor ve bekliyoruz

  NOT: MB (Mbytes) olan alani yanlislikla ''Kbytes'' olarak ayarlarsaniz dosya yaklasik 7241 parçaya bölünüyor bu ayrintiya dikkat edin.

  - ''Splitting Completed'' yazisi geliyor parçalama isleminin tamamlandigini belirtiyor ''OK'' butonuna basiyoruz. Parçalama islemi bitti, 700 MB olan DVDRip .avi dosyamiz 95 x 7 ve 1 x 34 MB olarak bölündü (8 Parça) bu deger dosya boyutuna bagli olarak degiskendir.

  - 8 Parçadan olusan partlarimizdan (Böldügümüz dosyanin bulundugu konumda) 8. parti sag klikleyerek Winrar ile ''Arsive ekle'' diyoruz ve resimlerde gösterildigi sekilde sifreliyoruz. Dosyalarimiz upload islemine hazir.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  Download (Indirme) sonrasi Winrar'dan çikarma ve birlestirme

  - Download islemi tamamlandiktan sonra 8 parttan olusan dosyalarimiz bir konuma çikti, bu adimda birlestirme islemine geçmeden önce 8. numarali parti (diger filmlerde part numarasi degisebilir, dosya boyutuna bagli olarak degiskendir, son part) sag tikliyoruz ve içerisindeki diger partlarin bulundugu konuma çikartiyoruz. Birlestirme islemine haziriz.

  - HJSplit programini açiyoruz

  - ''JOIN'' butonuna basiyoruz ve ''INPUT FILE'' butonuna basarak dosyalarimizin bulundugu konuma girerek ilk parçayi seçiyoruz ve ''AÇ'' butonuna basiyoruz.
  (bu örnekteki ilk parçamiz: KINGDOM OF HEAVEN [DVDRIP] [AC3] [DUAL] CD1 (RIPPED BY CAPRICORN).avi.001 isimli olandi )

  - ''INPUT - OUTPUT FILE'' seçenekleri dosyalarin birlestirilecegi ve birlestirme sonrasi çikartilacagi konumlari belirtiyor bu konum birlestirilecek dosyalarin bulundugu konumdur.

  - Bu islemin ardindan ''START'' butonuna basiyoruz ve tekrar working... iletisi geliyor ve birlestirme isleminin bitmesini bekliyoruz.

  - Son olarak ''Joining Completed'' ekrani geliyor ''OK'' diyerek islemi sonlandiriyoruz. Dosyamiz belirttigimiz konuma çikti. Hepsi bu kadar...


  Resimli Anlatim
  [​IMG]

  [​IMG]
  DIKKAT !!!
  Birlestirme islemi öncesi tüm dosyalarin isimleri ayni olmak zorunda.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  alıntıdır.

   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş