Hisar İlköğretim Okulu Konya Doğanhisar

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Hisar İlköğretim Okulu Konya Doğanhisar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hisar İlköğretim Okulu Konya Doğanhisar  [​IMG]

  Hisar İlköğretim Okulu Konya Doğanhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Hisar İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Hisar İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Hisar İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Hisar İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Hisar İlköğretim Okulu Tarihçesi:

  İlçemizde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Cumhuriyet İlköğretim (İlkokulu) ve daha sonra yapılan Atatürk İlköğretim (İlkokulu) Okulu, Okulumuzun içinde bulunduğu Ağa Mahallesine uzak olması nedeniyle o zaman kurulan Baş-Ağa-Cuma Mahallesi Okul Yaptırma Derneği başta olmak üzere bölge halkı, Belediye ve İlköğretim Müdürlüğünün çalışmalarıyla okul arsasının istimlakı yapılmış, Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilmiştir. 1968 yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılarak müteahhite bodrum dahil 3 katlı bina yaptırılmıştır.
  Okulumuz 1969/1970 eğitim ve öğretim yılı ocak ayı içerisinde; 5 derslik, 1 çok amaçlı salon, 1 beslenme odası, 1 müdür odası ve 1 öğretmenler odası ile öğretime açılmıştır.
  Çevre ihata duvarları okul belediye işbirliği ile yapılmış, duvar kenarları ağaçlarla ve çiçeklerle donatılmıştır. Okulumuz yapı itibariyle çevreye örnek biçimde sağlam olarak yapılmış, binanın yapımında kalorifer düşünülmüş ve baca yerleri konmuştur. 1997/1998 öğretim yılına kadar okul soba ile ısıtılmış, daha sonra 1998 yılı sonunda kalorifer sistemine geçilmiştir. Kalorifer sistemi takılırken okulumuz aynı zamanda onarım da görmüştür.
  Okulumuz Selçuklular zamanında yapılan kale kalıntılarının yakınında olduğu için zamanın yöneticileri ve mahalle halkının ittifakıyla HİSAR adını almıştır.
  Okulun ilk açıldığı yılda öğrenci sayısı 213 idi. Zamanla bu mevcut 300lere kadar ulaşmıştır. Son 15 yıl içerisinde okulumuz, mahalle halkının fakir olması nedeniyle büyük şehirlere göç vermiştir.
  Okulumuzun inşaat şekli betonarme olup şu anda 9 derslik, 1 müdür odası (müdür yardımcısı ile birlikte) 1 öğretmenler odası bulunmaktadır. Hizmetli odası mevcut değildir. Derslikler büyük olup okulun tamamı 350 civarında öğrenciyi barındırabilecek kapasitededir. Tuvaletler bina içerisinde ve ilçenin kanalizasyon sistemine bağlıdır. Pencereler 2006 yılında PVC yaptırılmıştır. İçme suyu tuvaletlerdedir. Belediye yetkilileri ile temasa geçilerek, okul bahçesindeki çeşmenin onarımı yapıldıktan sonra içme suyunun bahçedeki çeşmeden karşılanması sağlanacaktır. Okulun bodrum katında 4 oda mevcuttur. Bu odaların birisinde kalorifer kazanı, diğer odalarda ise okulun eşyaları muhafaza edilmektedir.Okulumuzda binanın yetersiz olması nedeniyle fen ve teknoloji laboratuarı, kütüphane, teknoloji tasarım atölyesi ve bilgi teknolojisi sınıfı yoktur. Ancak okulumuza 2007 yılı sonuna kadar bilgi teknolojisi sınıfı kurulacağı ile ilgili yetkililerden olumlu cevap alınmıştır.
  Okulumuzda 1997/1998 eğitim öğretim yılında Kaymakamlık oluru ile pratik Kız Sanat Okulu açılmış ve Ağustos 2000 yılında Doğanhisar Atatürk İlköğretim Okuluna taşınmıştır.

  Hisar İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: KONYA / DOĞANHİSAR
  Adı: HİSAR İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: AĞA MAHALLESİ DOĞANHİSAR
  Telefon Numarası: 3325561051
  Faks Numarası:
  E-mail Adresi: 710430@meb.k12.tr
  Web Adresi:

  Hisar İlköğretim Okulu Resimleri:

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 25 Nisan 2015

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hisar İlköğretim Okulu Forum Tarih
Hisarcık Beşevler İlköğretim Okulu Bilgileri Osmaneli Bilecik Bilecik Tanıtımı 11 Temmuz 2012
Tarpak İlköğretim Okulu Bilgileri İnhisar Bilecik Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 10 Temmuz 2012
Samrı İlköğretim Okulu Bilgileri İnhisar Bilecik Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 10 Temmuz 2012
Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri İnhisar Bilecik Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 10 Temmuz 2012
Yeşilhısar İlköğretim Okulu Bilgileri Savaştepe Balıkesir Balıkesir Tanıtımı 26 Haziran 2012

Bu Sayfayı Paylaş