Hindistan'da bir kadın, kobra yılanıyla evlenmis

'Garip olaylar' forumunda DilzaR tarafından 1 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Hindistan'da bir kadın, kobra yılanıyla evlenmis konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hindistan'da bir kadın, kobra yılanıyla 2 bin kişinin katıldığı geleneksel düğünle evlendi
  Hindistan'ın Orissa bölgesinde, kobra yılanına aşık olan kadın, 2 bin kişinin katıldığı geleneksel bir Hint düğünüyle yılanla evlendi.
  Yılanın, tepedeki yuvasından çıkmadığı için bulunmadığı düğüne, Bimbala Das adındaki gelin ipek Hint elbisesi giyerek gelirken, rahip, çift için dua etti. 30 yaşındaki gelin yaptığı açıklamada, "Yılanlar konuşamadığı ya da konuşulanı anlamadığından, biz özel bir şekilde iletişim kuruyoruz" dedi.
  Das, "Ne zaman kobranın yaşadığı yerin yakınına süt koysam, daima içmeye geliyor. Onu görmeye tepeye gittiğimde, bana asla zarar vermiyor" diye konuştu. Kızının evliliğinden dolayı mutlu olduğunu belirten Dyuti Bhoi ise, "Bimbala hastaydı. Onu tedavi ettirmek için paramız da yoktu. Ama yılanı sütle beslemeye başladığı zaman iyileşti. Bu nedenle de yılana aşık oldu" şeklinde konuştu. Das, düğün gününden beri yılanın yaşadığı tepenin yakınlarındaki bir kulübede yaşıyor.
  Hindistan'da yılanlar, özellikle de kobralar, dini bir simge olarak görüldüğünden saygı gösteriliyor. Bu yılın başlarında Bhubaneswar yakınlarında bir kabile kızı da köpekle evlenmişti
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hindistan'da kadın kobra Forum Tarih
Hindistan'da kadın pilot tartışması Yurt Dışı Haberler 18 Kasım 2009
Hindistan'da toplumsal sınıflar kısaca Ülke Kültürleri 7 Ocak 2016
Hindistan'da kast sistemi nedir kısaca Ülke Kültürleri 7 Aralık 2014
Hindistan'da uygulanan nüfus politikası Ülkeler Coğrafyası 19 Mart 2013
Hindistan da Neden İnekler Kutsaldır, Hindistan'da ineğin kutsallığı, Hindistan İneği Seviyeli-Ciddi Konular 7 Ağustos 2011

Bu Sayfayı Paylaş