Hide Tab Bar - Firefox penceresindeki tüm açık tabları gizleyin! EKlenti

'Mozilla Hakkında Her şey' forumunda UquR tarafından 29 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Hide Tab Bar - Firefox penceresindeki tüm açık tabları gizleyin! EKlenti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hide Tab Bar - Firefox penceresindeki tüm açık tabları gizleyin! EKlenti

  Hide Tab Bar Version: 0.2.2. Mozilla Firefox 1.0 - 2.0 sürümleri ile uyumlu. 6 KB Hide Tab eklentisi, Firefox pencerenizde açık olan tabların tamamını bir klavye tuşuna tıklayarak veya belirli bir süre belirleyerek gizlenmesini sağlar, sadece bulunduğunuz tab açık kalır. Böylece, oyun oynarken patronlarınıza yakalanmamış olursunuz:)
  Hide Tab eklentisini yüklemeniz için buraya tıklayın ve Mozilla Firefox’unuzu yeniden başlatın.
  Küçük bir ayar yapmak için; Araçlar -> Eklentiler -> Hide Tab Bar -> Seçenekler’e tıklayın.
  [​IMG]
  Burada, pencerede bulunan tüm tabları gizlemek için iki farklı alternatifiniz var. Birincisi, belirli süre belirterek (örneğin 8 sn), bu süreden sonra tabların otomatik olarak gizlenmesi. Diğeri de, bir kısayol tuş kombinasyonuna tıklayarak, tabların gizlenmesi.
  Yukarıdaki pencerede, “Auto Hide” yazısını işaretlerseniz, altındaki “hide after .. ms” yazısı aktif olacak. Buraya mikro saniye cinsinden bir değer girerseniz, artık pencerenizde bulunan tablar belirttiğiniz mikro saniye sonunda gizlenmiş olacak. Örnek olarak 8 sn. olarak belirleyelim. Bunun için boşluğa 8000 mikro saniye yazmalısınız.
  [​IMG]
  İsterseniz, bir kısayol tuşuyla da, tabların gizlenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için; “Key to toggle to tab bar” yazısının altından ctrl, alt, shift tuşlarıyla bir tuş kombinasyonu oluşturabilisiniz. Örnek olarak, Ctrl + F11 kullanılabilir.
  [​IMG]
  Ctrl + A, Ctrl + V gibi Firefox’ta kullanılan klavye kısayollarını seçerseniz, en alt kısımdaki yazıyı işaretlemelisiniz. Ancak buna hiç lüzum yok. Çünkü, bu furum bazı karışıklılığa yol açabilir. En kolay çözüm, Ctrl + F11 gibi başka bir komut tarafından kullanılmayan bir klavye tuş kombinasyonu belirlemek.
  İşlemlerimizi yaptıktan sonra, 8 sn. bekleyin. 8 sn.den sonra Firefox tablarının gizlendiğini göreceksiniz. Ayrıca, istediğiniz zaman (bilhassa patron masanıza yaklaşırken) Ctrl + F11 klvye tuşlarını tıklayarak da açık tabları gizleyebilirsiniz.
  Tabların zamana bağlı olarak gizlenmesini istemiyorsanız, Auto Hide yazısındaki işareti kaldırın.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hide Firefox penceresindeki Forum Tarih
Vahide Gördüm Kimdir, Vahide Gördüm Biyografisi Sanatçı Tanıtımları 5 Ekim 2011
Vahide gördüm boyu kaç Magazin Haberleri 5 Ekim 2011
Mahidevran Sultan Sonu Tarihi Bilgiler 11 Haziran 2011
Mahidevran Sultan Oğlu Mustafa Tarihi Bilgiler 11 Haziran 2011
Mahidevran Sultan Yüzüğü Değerli Taşlar ve Takılar 10 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş