Hiçbir Aşk Hiçbir Ölüm (İnci Aral)

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Siraç tarafından 5 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Hiçbir Aşk Hiçbir Ölüm (İnci Aral) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hiçbir Aşk Hiçbir Ölüm (İnci Aral)

  [​IMG]


  İnci Aral
  · Turkuvaz Kitap
  · Basım Tarihi : 12 - 2008
  · ISBN : 9786054069378
  · Sayfa Sayısı : 200


  Her evlilik cinayetle biter, demişti annesi bir gün Simden’e. Kadın için ölümdür. Bu sözleri sayısız aşklar yaşamış ve üç kez evlenmiş birinin söylemesi hem garip hem de mantıklıydı. Ama Simden aşkın dışında bağlar da olduğuna, sevginin, sadakatin aşktan daha kalıcı ve güvenilir olduklarına inanmayı yeğlemişti her zaman. Umutsuzca istemişti bunu, en zor anlarında.

  Sara ve Simden, farklı öykülere, farklı değerlere sahip iki kadın, birbirlerini geç tanımış bir anne-kız. Boşanıp yeni bir yaşama adım atmak üzere olan Simden’le, dopdolu yaşamış ama ölümün eşiğinde yalnız ve umutsuz kalmış Sara’nın; hem kendilerini hem de birbirlerini varoluş ve ölüm ekseninde yeniden sorgulayışlarını anlatıyor Hiçbir Aşk Hiçbir Ölüm.

  Bu iki kadının aralarındaki ana-kız, sevgi-nefret ilişkisini anlama çabaları ve birbirlerine olan duygularını yerinde ve zamanında dile getiremeyişlerinin acısıyla yüklü bu romanın, aşk, evlilik, özgürlük ve bağlılıkları sorgulayan kalıcı ve çarpıcı konusuyla İnci Aral’ın romanları arasında özel bir yeri var.

  Simden, kocası Ömer’in bir erkekle ilişkiye girmesi ve Ömer’in o erkeği seçmesi sebebiyle boşanma durumundadırlar. Simden’in annesi Sara, uyku ilacı ve alkol aldığı bir gece elinde sigarayla uyuya kalmış ve yanmıştır. Hastaneye kaldırılır. Çok güzel olan Sara’nın hayatından birçok erkek geçmiştir. İlk gençlik yıllarında Amerika’lı bir çavuşla beraber olur; bu onun ilk birlikteliğidir. Aylarca süren bu ilişkiden sonra çavuş ona bir mektup bırakıp ülkesine döner. Sara bu olayla sarsılmıştır; fakat ilişkilerin geçici olabileceğini görür. Sara, İstanbul’a İngiliz Edebiyatı eğitimini almak için gider. Simden’in babasıyla tanışır ve evlenirler. Fakat Sara artık çekilmez gelen bu ilişkiden dolayı intihara teşebbüs eder, fakat kurtarılır. Savcı olan kocası adını lekelediği için onu boşar. Simden’e annesinin öldüğü söylenir. Simden okuldayken birgün annesi gelir ve yaşadığını öğrendiği annesinin yanına sık sık gitmeye başlar. Annesi o zaman zengin bir adamla evlidir. Sara ve Simden pek anlaşamamışlar, birbirlerine duygularını açamamışlardır. Annesinin yanarak ve hastanede acı çekerek ölmesi Simden’i sarsmıştı. Annesinden bayağı miras kalmıştı. Simden, annesinin evine yerleştiğinde bir rüya görür. Rüyasında bir kadınla ilişkiye girer. Düşlerin yaşamın ve isteğin sınırsızlığını gösterdiğini hisseder.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hiçbir Aşk Hiçbir Forum Tarih
Aşk Bazen Hiçbirşey Bazen Her Şeydir Resimli Şiirler 2 Mart 2010
Aşk Hakkında Hiçbir Şey Bilmiyorsun! Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri 20 Haziran 2009
Hiçbir aşk sabahleyin bitmemelidir... Şiirler 20 Mart 2009
Sevgi Başka Hiçbirşeyin Yapamadığı Herşeyi Yapar Okul Öncesi Eğitim 1 Eylül 2008
Devletin hiçbir ücret vermeden tımar yöntemiyle ordu oluşturması hakkında neler söylenebilir Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş