Her tarza, her kıyafetin altına

'Populer markalar & Moda' forumunda Dine tarafından 11 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Her tarza, her kıyafetin altına konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2010 yılının olmazsa olmazları yağmur çizmeleri.Yağmur çizmelerinin cazibesi ortalığı kasıp kavuruyor. Kim ne derse desin, bu yılın en moda aksesuvarı kesinlikle lastik çizmeler! Aslında bu akımın patlayacağı geçen seneden belliydi. Hatta birçok firmanın geçen sene de çok popüler olan modellerini hala satışta görebiliyoruz. Şimdi ise, renk ve tasarım çeşitliliğiyle neredeyse bütün markalar bu çizmelerden üretmişler. Her zevke her tarza uygun bir model bulmak mümkün.


  Gün geçtikçe havalar daha da soğuyor, yağışlar artıyor. İşte bu çizmeler, yağmurlu havalar için yapabileceğiniz en akıllıca ve pratik seçim oluyor.

  Yağmur çizmesinin yüzeyi sudan esnemez, bozulmaz, kışın istediğiniz kadar sulara girip çıkabilirsiniz.

  Lastik çizme hiç şikâyet etmez, çünkü eskimez!

  Mini elbiselerle, eteklerle, şortlarla, taytlarla, kotlarla yani neyle isterseniz onla giyebileceğiniz kadar da kombin yapmaya elverişli bu çizmelerin çocuklar için olanları da var.
  Sevgili miniğinizle bir örnek giyinmek isterseniz, Joker’in çocuklar için tasarladığı yağmur çizmelerine bir bakın derim.
  Lastik çizmelerin tarihçesi
  Lastik bot ve çizmelerin kökeni İngiliz Wellington Düküne uzanıyor. Dük, ayakkabıcısına, savaşta giyebileceği, ama akşamları da şık duracak bir çizme yapmasını söyler. Gazeteport'un haberine göre,kenarları düz, zamanının modasına göre alçak ve kısa olan deri bir çizme yapılır. Sonra deri çizmeler yerini lastiğe bırakır. İşte bu çizme stili öyle tutulur ki, değişmez biçimde bu tarzı izleyen lastik yağmur çizmeleri o günden bugüne kadar gelir.

  Lastik çizmeler modada akım olarak kendine yeni yer bulsalar da, çocuklar ve ıslak ortamlarda çalışan işçiler, balıkçılar, sporcular, çiftçiler tarafından her zaman bir numara oldu. Batı'da lastik çizmeler kır yaşamının da değişmez aksesuvarı olarak, özellikle İngiliz üst sınıfıyla özdeşleşti. Özellikle Hunter lastik çizmeler İngiliz sosyetesi arasında en popüler marka.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - tarza kıyafetin altına Forum Tarih
Tarzan Öldü Kitabı - Oktay Akbal Kitap, Resim ve Dergi 30 Temmuz 2010
Tarzan lumina style icons indir Font ve İconlar 27 Ocak 2010
Ne Paşa, ne Tarzan: 1-1 Diğer Takımlar 10 Ocak 2010
Her Tarza Uygun Elbise Modelleri. Populer markalar & Moda 24 Ekim 2009
Bayan Avatarları - Karışık Msn Avatarları - Her Tarza Göre Avatarlar - Kalpli Avatar Avatar Resimleri 11 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş