Her Güne Bir Soru - Alexandra Pasteris

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Her Güne Bir Soru - Alexandra Pasteris kitap tanıtımı - kitap özetiKitabın künyesi


Her Güne Bir Soru
Alexandra Pasteris
Yapı Kredi Yayınları / DOĞAN KARDEŞ
Türkçe
192 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 20 cm
ISBN : 9789750817335
2010
Resimleyen : Remi Sailard, Laurent Richard, Sylvie Bessard
Çeviri : Mehmet Demirtaş


Kitap hakkında


Merak çocukların hayatı ve dünyayı öğrenmesinin bir yoludur. Anne babalarını, yakınlarını zaman zaman sordukları sorularla boğsalar da, gene de bir çocuk için, aslında hepimiz için dilenebilecek en iyi şey meraktır. Bir çocuğun sorduğu soruyu geçiştirmeden, hakkıyla yanıtlamaya çalışmak büyüklere de yeni bir bakış açısı kazandırır aslında. Çoktan kanıksadığı durumları, yanıtını bildiği, bildiğini sandığı soruları yeniden kurcalamasını sağlar.

Her güne bir soru, gerek ustaca ve eğlenceli çizimleri gerekse de dinamik içeriği sayesinde çocukların ilgi duydukları konular hakkında fikir sahibi olurken ve meraklarını giderirken çevreleriyle etkileşime girmelerini de sağlayacak, onları öğrendiklerini paylaşmaya özendirecek.

Her güne bir soru çok geniş ve kışkırtıcı bir soru ve konular yelpazesinden oluşuyor.Yayına hazırlanırken kimi sorular ve yanıtları kültüre ve döneme göre uyarlandı ya da değiştirildi, televizyon ve bilgisayarın günümüz çocuklarının hayatında ne kadar önemli bir yeri olduğu unutulmadı.

Çocukların dil yanlışlarını da büyük bir kolaylıkla kapabilecekleri düşünülerek kitabın diline, Türkçesine özellikle hassasiyet ve dikkat gösterildi.

365. gün neden soru sorulmaz?

Çünkü bu soru 31 Aralık'a denk gelir. Bu, yılın son günüdür, ertesi gün yeni bir yıl başlar.
Bu nedenle anne babalar ve diğer büyükler rahat bırakılır.
Hem sizler de bir yaş büyüyeceğinize göre, hayvanlar âlemi, ünlü kişiler, insan bedeni, uzay, bitkiler gibi çeşitli konularda aklınıza gelebilecek ilginç soruların cevaplarını, bu kitabı okuyarak kendiniz bulabilirsiniz.


Kitap kapağı

 

Üst