Her Şeyin Sonundayım - Tezer Özlü - Ferit Edgü

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda DeMSaL tarafından 5 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Her Şeyin Sonundayım - Tezer Özlü - Ferit Edgü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Her Şeyin Sonundayım - Tezer Özlü - Ferit Edgü kitap tanıtımı - kitap özeti  Kitabın künyesi

  Her Şeyin Sonundayım
  (Tezer Özlü - Ferit Edgü Mektuplaşmaları)
  Tezer Özlü, Ferit Edgü
  Sel Yayıncılık / Edebiyat - Mektup Dizisi
  Türkçe
  111 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 20 cm
  ISBN : 9789755704494
  2010


  Kitap hakkında

  "Sevgili Ferit,
  Bu sabah mektubunu bulmak, okumak, bana hem yaşamı hem de sonundaki ölümü daha dayanılır kıldı. Birden yüksek dağlar, henüz boz rengi olan yamaçlar, tepelerdeki beyaz kar, sessiz, küçük İsviçre köyleri anlam kazandı ve buraya geldim geleli ilk kez ayağım yere değdi..."

  Muhteşem Bir Aklın Yansımaları

  Türk edebiyatının lirik prensesi olarak tanınan Tezer Özlü'nün edebiyatla bütünleşmiş kişiliğinin izlerini bu kez çok yakın bir dostuna yazdığı mektuplarda buluyoruz. Tezer Özlü'nün Ferit Edgü'ye yazdığı ve ondan aldığı mektuplarda hem çok yakın iki arkadaşın birbirlerine açtıkları gizli dünyalarının, hem de iki benzersiz yazı ustasının edebiyat üzerine düşüncelerinin kapıları aralanıyor.

  Yaşamın edebiyata, edebiyatın yaşama dönüştüğü bir noktadan okurlarına seslenen Tezer Özlü, hayran olduğu yazarların izlerini yaşadıkları kentlerde aramıştı. Bizler de onun kırılgan ruhunun yansımalarını, yayımlandıkları dönemde birer başucu eseri olan kitaplarında ve mektuplarında görüyoruz.

  "Her Şeyin Sonundayım"da ilk kez yayınlanan bu mektuplar, Türk edebiyatının iki ustası arasındaki dostluğun derinliğini yansıtmanın yanı sıra, muhteşem bir aklın arka odalarında yaşananları birinci elden göstermesi bakımından da önemli bir kitap.

  Her edebiyatseverin gençlik yıllarında büyük bir heyecanla keşfettiği, ilerleyen dönemlerinde kütüphanesinin başköşesine koyduğu Tezer Özlü külliyatının yanında, "Her Şeyin Sonundayım"a da mutlaka yer açılmalı.
  (Tanıtım Bülteninden)

  Kitap kapağı

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş