Hep tamamlanacak değil ya, bu da böyle yarım kalsın...

'Ayrılık ve Yalnızlık Sözleri' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 5 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Hep tamamlanacak değil ya, bu da böyle yarım kalsın... konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Seni sana rağmen yaşadım. Hep kaçışlarla dolu, hep eksik... Bir yanını tamamlasam, mutlaka başka bir yerden açık veriyordum. Tamamlamaya uğraştıkça senin gizlerinde kaybolup gidiyordum.
  Bedenin değil, ruhuna taliptim ben. Bu yüzden bu kadar zorlanıyordum.

  Ben bir adanın değil, bir kıtanın kâşifiydim. Yola çıkmıştım bir kere dönüşüm yoktu; ama öyle çok duraklıyordum ki, geriye dönüp baktığımda başladığım yerden birkaç metre bile uzaklaşamadığımı far ediyordum. Üstelik menzilin ucundaki sen, benden daha hızlı yol alıyordun, belli ki kaçıyordun. Ufukta bile görünmeyen seraptın artık.
  Kaç kez vazgeç" dedim kendime, kaç kez o yolun kenarındaki bir ormana girip yok olmayı düşündüm.
  Zaten yaşadığımda bu değil miydi? Seninle birlikte varlık bulduğumu düşünürken, senin olmaman yokluk hissinden başka ne verebilirdi ki bana?


  Oysa nasılda coşku doluydum başlarken... Gecelerimi de gündüzlerimi de sana adamaya hazırdım. Her gün yeni bir yönünü öğrenip şaşıracaktım. Seninle yaşadığım hiçbir şeyin tadını unutamayacaktım. Sen, sonbahar rüzgârında kopmuş, serseri bir defneyaprağı, ben sena dal olacaktım.
  Hangimiz yaprak hangimiz dal karıştırıyorum artık. Ben uykuları uyuyalı çok olmuştu. Şimdi aynı uykuları yeniden uyuyorum. Acı uykusu, hüzün uykusu, korku uykusu... Bir gece birinin, bir gece diğerinin sonsuzluğunda kayboluyorum.
  Ne garip, kendimi kuşatma altındaki bir ordunun komutanı gibi görüyorum. Ne çok askerim var bana ihanet eden... Ben düşmanı alt edemediğimden değil, bu arkadan vuruşlar yüzünden yeniliyorum.
  Bir beyaz bayrak gerekiyor artık bana. Bütün mevzilerini kaybetmiş bir komutanın onurunu daha fazla zedelemeden teslim olmayı bilmesi gerek. Uzun sürmez esaretim. İçimde bu yenilginin acısını yıllarca taşıyacak olsam bile bir yolunu bulup kavuşurum özgürlüğüme.


  Gidiyorum. Geride yaşanmamış zamanları bırakarak. Sen de ürkekliğinle baş başasın...
  Hep tamamlanacak değil ya, bu da böyle yarım kalsın

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - tamamlanacak değil böyle Forum Tarih
Mustafa Kemal ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum sözünü nerede söyledi kısaca Atatürk Hakkında Herşey 15 Şubat 2017
Elin ağzı torba değilki büzesin ne demek Atasözleri & Deyimler 2 Ekim 2016
şiir nedir ne değildir Şiirler 24 Ağustos 2014
Çok yaşamak elimizde değildir ama adımızı çok yaşatmak elimizdedir kompozisyon örneği Edebi Türler Halk Edebiyatı 9 Şubat 2014
Akıl Yaşta Değil Baştadır İle İlgili Kompozisyon Atasözleri & Deyimler 4 Ocak 2014

Bu Sayfayı Paylaş