Hem diyet, hem de dengeli beslenme için

'Diyet Beslenme' forumunda Siraç tarafından 1 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Hem diyet, hem de dengeli beslenme için konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hem diyet, hem de dengeli beslenme için

  Kansızlığa, halsizliğe, kalp ve bağırsak rahatsızlıklarına karşı bire bir...

  DİYET YAPANLARA YOĞURT

  Proteince oldukça zengindir. Kalsiyum oranı yüksektir. Yoğurt bağırsaklarda kalan besin maddelerinin çürümesini engeller. Tüberküloz hastalığına karşı doğal bir antibiyotik etkisi gösterir. Sindirim sistemini koruma etkisi vardır. Diyette amaçlanan yağ kaybıdır sağlıklı bir diyetin gereklerinden biri kas kütlesini korumaktır. Kalori yakmaya yardımcı olan kaslar kilo verirken kaybedilebiliyor.

  Bu durumda en iyi kalsiyum desteği yoğurt iyi bir alternatiftir. Ancak diyet yapanların yağ oranı düşük yoğurt tüketmesinde fayda vardır...

  Bazı kişiler bünyelerinin yapısı gereği sütteki laktozu sindiremekte problem yaşar ve bu durum rahatsızlıklara neden olabilir. Sütte bulunan laktoz, yoğurtta laktik asite dönüştüğünden, bu kişiler gerekli besinleri yoğurttan alabilir.

  ZEYTİN

  Sağlıklı bir besindir. Kabızlığa ve bağırsak hastalıklarına iyi geldiği gibibağırsakları yumuşatarak hafif bir laksatif görevi görür. A ve E vitaminleri bulunur. Kalp damar ve kan dalaşımını olumlu yönde etkiler. Zeytinyağı klorbakır manganez, kükürt içerir.

  KANSIZLIK VE HALSİZLİĞE MERCİMEK

  Mercimek kuru sebzelerin içinde sindirimi en rahat besindir. %24 oranında protein A B1 B2 C ve F vitaminleri bulunur. Yüksek kalorili bir besindir. Kansızlık ve halsizlik sorunu yaşayanlara önerilir.

  HER DERDE DEVA: ELMA

  Elmanın şifalı yanı herkesçe bilinir. İçinde A, B1, B2, B6 C ve E vitaminleri bulunur. Elmanın içi ne kadar sarı olursa o kadar provitamin A (karoten) içerir. Elmanın sağladığı vitaminlerin önemli bir diğer vitamin C vitaminidir. En fazla kabuğunda ve kabuğun hemen altında yoğun olarak bulunur. Bu nedenle iyi yıkanmış elmanın kabuğuyla tüketilmesi en doğrusudur. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

  Elmanın içeriğinde ki C vitamini Antioksidan Organizmanın savunmasını güçlendirir. B1 Kas ve sinir sistemi, B2 hücrelerin iyi çalışması ve dokular, B5 yağ ve şekerlerin kullanımı saç, deri ve kas sağlığı için gereklidir. B6 yaşamsal mekanizmaların anahtar vitaminidir. Amino asit ve protein metabolizması için gereklidir. E vitamini antioksidan ve cilt yaşlanmasına karşı koruyucudur. Elma tuzdan yoksundur, şeker oranı da düşüktür. Bu nedenle zayıflama rejimlerinde yer bulur

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - diyet dengeli beslenme Forum Tarih
Dengeli Beslenme ve Diyet Diyet Beslenme 14 Ağustos 2008
Dengeli Bir Diyet Nasıl Yapılır? Diyet Beslenme 9 Şubat 2013
Kış Diyetiyle Nasıl Zayıflanır? Diyet Beslenme 2 Aralık 2012
İbrahim Saraçoğlu Göbek Eritme Diyeti Nasıl Yapılır? Diyet Beslenme 24 Ekim 2012
Gürkan Kubilay Migren Diyeti Nasıl Yapılır? Diyet Beslenme 24 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş