Hem araba anahtarı, hem cep telefonu

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 3 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Hem araba anahtarı, hem cep telefonu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG] Dünyanın önde gelen firmalarından Nissan, NTT DOCOMO ve Sharp, içerisinde Intelligent Key denilen, otomobiller için tasarlanan ve akıllı anahtar olarak tabir edilen fonksiyona sahip ilk cep telefonunu ürettiklerini duyurdu. Bu cep telefonu, Nissan'ın hali hazırda araçlarında kullandığı Intelligent Key (Akıllı Anahtar) sistemini içerisinde taşıyacak. Nissan'ın teknik desteği, Sharp'ın bizzat telefonun üretiminde bulunması ve DOCOMO'nun hücresel teknolojileriyle yoğrulan dünyanın ilk akıllı anahtarlı cep telefonu, şimdilik türünün de tek örneği.
  Nissan'ın akıllı anahtar sistemi, 2002 yılından bu yana Nissan'ın 950.000'e yakın aracında bulunuyor. İki yönlü kablosuz bağlantı teknolojisiyle kapıların otomatik olarak açılıp kapanmasına olanak tanıyan akıllı anahtar sistemi, sistemin daha işlevsel olması için cep telefonuna uyarlandı.
  Nissan, DOCOMO ve Sharp'ın akıllı anahtar teknolojisini içeren yeni cep telefonunu, 30 Eylül'de başlayacak CEATEC Japan 2008'de kamuoyuna duyurması bekleniyor.
  __________________
   

Bu Sayfayı Paylaş