Hazine - Nurten Selma Çevikoğlu

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Mavi_Sema tarafından 4 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Hazine - Nurten Selma Çevikoğlu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hazine - Nurten Selma Çevikoğlu - Kitap Özet  Kitap Özet


  Her akıl sâhibi Müslüman İslam ahlâkının tüm tecellilerini üstünde toplayıp en güzel misâli kendisi teşkil ederek İslam cemiyetinin temellerini oluşturmalı. Sağlam karakterli fertlerden oluşan bu model cemiyet bütün dünyâya örnek olmalı. Zirâ bugün dünya îman ve İslâm'ın getirdiği mükemmel prensiplere muhtaç ve mecburdur. Ancak îman ve İslâmî prensipler insanlar için gerçek huzuru ve hakiki mutluluğu temin edebilir. Îman hem dünya hem ahiret için en önemli HAZİNEdir. Bu hazinenin anahtarı Kur'an-ı Kerim'dir. Hakk'ın hakça üstünlüğü Kur'an'la mümkündür. Dünya ve ahiret dengesindeki şaşmaz ölçüler Kur'ânî prensiplerdedir. Hayat ancak Kur'ânî düsturlarla doğru değerlendirilebilir. İyi çığır açmak, çağ atlamak Kur'an'la mümkün olacaktır.

  Fakat bugün topyekün insanlık birçok hayâti meselede gâyet sorumsuz davranmakta dostunu düşmanını ayırt edememektedir. Günbegün insânî değerlerin yitirildiğini üzülerek müşâhade etmekteyiz. İçinde yaşadığımız cemiyette kötülükler yaygınlaştırılmakta bu sebeple de insanlar arasında güven bunalımı görülmektedir. Yanı sıra kibir, gurur, enâniyet had safhada. Menfaat ve çıkarcılık insan ilişkilerinde temel malzeme! Şükürsüzlüğün bedelini tüm insanlar ödemekte. Nefis, şeytan ve dünya insanın yakasını bırakmamakta! Neticede stres, rûhî dengesizlikler, depresyon gibi ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkmakta.

  Oysa Osmanlının stresten korunma yolları bizlere en güzel mesajları sunmaktadır. Müspet düşünmek insanın gönül dünyâsına devamlı artı katkılar sağlar. Sürekli iyilerle beraber olup iyilik yapmanın hazzını yaşamaksa insanın ruh sağlığını pozitif yapılandırır. Güzel ortamlarda bulunmak sosyal hayâta olumlu yansımalar getirir. Bilinçle yapılan ibâdetler ruha dinginlik kazandırır. O halde yaşantımızın tüm basamaklarını zihnî ve kalbî eğitim birikimiyle çıkarsak daha sağlamca zirvelere kolayca ulaşabiliriz.

  Kitap Kapak

  [​IMG]

  Hazine
  Nurten Selma Çevikoğlu
  · Nüve Kültür
  · Basım Tarihi : 01 - 2010
  · ISBN : 9789944116992
  · Sayfa Sayısı : 160
  · Etiket Fiyatı : 12.50 TL
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hazine Nurten Selma Forum Tarih
Çocuklar İçin Zeka Geliştirici Hazine Avı Oyunu Okul Öncesi Eğitim 9 Nisan 2012
Fettah Can Hazine Şarkısı Sözleri Yerli şarkı sözleri 31 Mart 2012
Hazîne-i Evrak (Osmanlı Arşivi) Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 29 Şubat 2012
Cuma Günün Hazinesi İman ve İslam Forumu 4 Kasım 2011
Zara Hazine şarkısı sözleri Yerli şarkı sözleri 13 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş