Hazımsızlığa dikkat! - Hazimsizligin Sebepleri - Hazimsizligin Cozumu

'Genel Sağlık' forumunda NeslisH tarafından 3 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Hazımsızlığa dikkat! - Hazimsizligin Sebepleri - Hazimsizligin Cozumu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Uyanınca çeneniz mi ağrıyor, uykunuzda dişlerinizi sıkıyor veya gıcırdatıyor musunuz? Cevabınız evet ise bruksizm hastasısınız

  Bruksİzm hastalığının anormal bir durum olduğunu belirten Doğan Sağlık Grubu Diş Hekimlerinden Dt. Kaan Paray; uyku sırasında kişinin çıkarttığı sesleri uyanıkken bile çıkartamadığını belirtiyor ve diş gıcırdatmanın şiddetinin dişlere ciddi zararlar verdiğini ekliyor.
  DİŞLER SALLANIR

  Birbirine sürekli olarak bir basınçla sürtünen dişlerin belli bir süre sonra minelerinin zarar gördüğünü, hatta diş boylarının kısaldığını belirten Dt. Paray uzun vadede önlem alınması gerektiğinin önemine dikkati çekiyor. Çene kemiğinin gücü ile oluşturulan bu basınçla diş köklerinde meydana gelen gevşemeler ile dişler sallanmaya başlıyor ve zarar görüyor. Dişlerin diş etlerini baskılaması ile diş eti dokuları zarar görüyor ve ilk dokunuşta kanayabiliyor.
  STRESE SON

  Stresİnİz devam ettiği sürece dişlerinizi sıkacak ve gıcırdatacaksınız. Stresle baş edemiyor ve diş sağlığınızı yitirdiğinizi düşünüyorsanız mutlaka diş hekiminize başvurmalısınız. Silikon esaslı bir maddeden ve sizin çene yapınıza özel yapılan gece plakları uykuda dişlerinizi sıkmanızı engelliyor.


  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş