Hayvansal Güdüler - George A. Akerlof

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Hayvansal Güdüler - George A. Akerlof kitap tanıtımı - kitap özetiKitabın künyesi

Hayvansal Güdüler
Yazar George A. Akerlof Robert J. Shiller Çevirmen Neşenur Domaniç Levent Konyar
Yayınevi: Scala
(1/2010)

ISBN: 9789758535736
248 sayfa
Dil: Türkçe
Türü: İktisat

Kitap hakkında

"Bu kitap şiddetle ihtiyaç duyulan bir düzeltmedir. Hayvansal Güdüler makroekonomik teorinin sıkıntılı bir anında önemli-hatta belki de belirleyici-bir katkı sunmaktadır"
Robert M. Solow, Nobel Ödüllü iktisatçı

"Bu kitap dinamittir. Temel iktisat ilkelerinin köklü bir biçimde yeniden değerlendirilmesi için yapılan güçlü, haklı ve inandırıcı bir çağrıdır. Standart iktisat teorisinin ikna edici biçimde açıklayamadığı ekonomik olgularla ilgili yepyeni anlayış sunmaktadır. Hayvansal Güdüler ekonomik bunalımlar, işsizlik, yoksulluk, finans krizleri gayrimenkul salınımları ve çok daha fazlası hakkındaki düşünce tarzımızı değiştirecek entelektüel bir devrimin başlamasına yardımcı olacaktır."
Dennis J. Snower, Kiel Dünya Ekonomisi Enstitüsü Başkanı

"Hayvansal Güdüler iktisat alanında finans piyasalarındaki paniğin fazlasıyla açığı çıkardığı bir ihtiyaç olan insani kararlar konusundaki eksiklikleri kabul eden yeni bir başat paradigmanın geliştirilmesine son derece güncel ve önemli bir katkıda bulunmaktadır. Buna benzeyen başka kitap görmedin."
Diane Coyle
The Soulful Science: What Economist Really Do and Why It Matters'in yazarı

"Akerlof ve Shiller hayvansal güdülerin makroekonomik performansa nasıl katkıda bulunduğunu araştırıyorlar. Devresel bunalımlar, enflasyon ve işsizlik, finans piyasalarında ve gayrimenkuldeki salınımlar, yoksulluk ve para politikasının işleyiş şekli gibi bir dizi konuyu ele alıyorlar. Kışkırtıcı ve ikna edici bir kitap."

Kitap kapağı

 

Üst