Hayrabolu İlköğretim Okulu Bilgileri Hayrabolu Tekirdağ

'Tekirdağ Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 26 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Hayrabolu İlköğretim Okulu Bilgileri Hayrabolu Tekirdağ konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hayrabolu İlköğretim Okulu Hakkında - Hayrabolu İlköğretim Okulu Tanıtımı - Hayrabolu İlköğretim Okulu Erişim bilgileri - Hayrabolu İlköğretim Okulu Resimleri

  [​IMG]


  HAYRABOLU İLKÖĞRETİM OKULU
  Okul Kodu :
  Okul Müdürü : İsmail ÇELEBİ
  Telefon : 0 (282) 315 18 71
  Fax : 0 (282) 315 48 97
  E-Posta : hayraboluio@gmail.com
  Web : www.hkorkmaz.meb.k12.tr
  Adres : Hayrabolu İlköğretim Okulu - Hayrabolu/TEKİRDAĞ


  OKULUMUZ

  Okulun Tarihçesi: Babası İhsan Korkmaz, annesi Remziye Korkmaz olan Hüseyin Korkmaz 25/07/1975 tarihinde bir trafik kazası sonucunda hayatını kaybetmiştir. Annesi oğlunun adını yaşatmak üzere bir okul yapılması için arsasını bağışlamış,1984 yılında yapılmış ve bu okula oğlunun adını vermiştir. 2010-2011 Eğitim-Öğretim döneminde okulumuz Hayrabolu Lisesi'nin binasına taşınmış ve okulumuzun yeni adı Hayrabolu İlköğretim Okulu olmuştur.

  Fiziksel Özellikleri: Okulumuz 1.kat ve 2. kat olmak üzere 2 kattan oluşmaktadır. Ayrıca ek bir binası daha bulunmaktadır.


  1.Kat 1 Müdür Yardımcısı odası, Öğretmenler Odası, 1/A,2/A,3/A,5/A sınıfları, Fen ve Teknoloji Laboratuvarı, öğretmen ve öğrenci WC'lerinden oluşmaktadır.

  2.Kat Müdür odası, Bilişim Teknolojileri Sınıfı, Rehberlik Odası, 4/A sınıfı, İngilizce Sınıfı, Matematik Sınıfı, Sosyal Bilgiler Sınıfı, Türkçe Sınıfı ve 2 Kültür Sınıfından oluşmaktadır.

  Ek Bina
  Kütüphane, Yemekhane, Arşiv ve Spor Odasından oluşmaktadır.  HAYRABOLU İLKÖĞRETİM OKULU OLARAK MİSYONUMUZ

  Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; özgüvenini kazanmış, çalışmaktan ve başarmaktan zevk alan, Sağlam karakterli, dürüst, vatanını ve milletini seven, ülkesine yararlı, , bilgiye ulaşmanın yollarını kazanmış, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, acısını ve sevincini paylaşabilen, kendi ayakları üzerinde durabilen, zorluklar karşısında yılmadan mücadele edebilen, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

  HAYRABOLU İLKÖĞRETİM OKULU OLARAK VİZYONUMUZ

  Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; öğrenme için her türlü fırsatın sağlandığı, öğrenciler ve velilerine karşı sorumluluklarını en üst düzeyde yerine getiren, öğrencileriyle ve çalışanlarıyla bütünleşmiş, çevresine yön veren, bilgili, becerili ve iyi bir ahlâka sahip nitelikli öğrencilerin yetiştirildiği, verdiği eğitim - öğretim ve yaptığı sosyal, kültürel çalışmalar nedeniyle öğrenci ve veliler tarafından tercih edilen bir okul olmaktır.


  [​IMG]


  Detaylı Bilgi için Tıklayınız


  webrehberi.biz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hayrabolu İlköğretim Okulu Forum Tarih
Şalgamlı İlköğretim Okulu Bilgileri Hayrabolu Tekirdağ Tekirdağ Tanıtımı 27 Şubat 2011
Susuzmüsellim İlköğretim Okulu Bilgileri Hayrabolu Tekirdağ Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 27 Şubat 2011
Soylu İlköğretim Okulu Bilgileri Hayrabolu Tekirdağ Tekirdağ Tanıtımı 27 Şubat 2011
Melek Üner İlköğretim Okulu Bilgileri Hayrabolu Tekirdağ Tekirdağ Tanıtımı 26 Şubat 2011
Lahana İlköğretim Okulu Bilgileri Hayrabolu Tekirdağ Tekirdağ Tanıtımı 26 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş