Hayatınız Kaç Asır?

'Seviyeli-Ciddi Konular' forumunda GülTaneM tarafından 5 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. GülTaneM

  GülTaneM Üye

  Hayatınız Kaç Asır? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  Hayat kısadır denir ya hep. Bir asır yaşansa bile yaşam sevinci, yaşam amacı varsa bir asır daha yaşamak ister insan. Hayata bağlayacak ufacık bir şeyler varsa o umut hiç bitmez. Doksan yüz yaşına da gelinse beklentisi olur kişinin hayattan.
  Tutunacak bir şey bulamayanlar, yaşam sebeplerinin olmadığını düşünenler dahi, ufak bir umut ışığı beklerler her şeye rağmen. Ruhların aydınlığı için ruhların olgunlaşması gerekir. İnsan olmanın ayrıcalığı olan akıl, vicdanla bağlantı kurmayı beceremedikçe ruhlar toyluklarını atamazlar üzerlerinden. Yüreklerle bakılmazsa dünyaya, çırpınıp durulur karanlıklarda.

  Umut edilen bir şey varsa çok kısadır hayat. Belki bir sevgi, belki başarı, belki dostluklar hayata bağlar insanı. Akşam sevdiğini görme heyecanıyla geçen bir iş günü ne kadar yorucu ve stresli olursa olsun, çok fazla olumsuz etkilenilmez. Bir beklenti vardır çünki. Bir tarafınız umut doludur hala. Yaşam için de belirlenen hedefler olursa, o yoldaki taşları aşmak kolay olur.
  Bir gün arkamıza baktığımızda onca senenin nasıl geçtiğini anlamayız. Çabucak geçivermiştir hayat. Arkamıza bakamadan göçmekte var tabi dünyadan. Kaybedince anlarız sevdiklerimizin kıymetini. Keşke deriz yaptıklarımız için bazen, bazen de yapamadıklarımız için pişman oluruz.

  Elimizde hırslarımız, gururumuz, öfkemiz, bencilliğimiz, yalanlarımız, inatlarımız, nefretlerimiz kalır sadece. Onlar mı olmalıdır hazinemiz? Onları mı taşıyacağız bir ömür sırtımızda? Onları mı götüreceğiz öbür dünyaya, tatlı tatlı anılarla, gönül rahatlığıyla gitmek varken?

  Hepimizin varış noktası belli. Zamanlar farklı sadece. Hayat umduğumuzdan da kısadır belki. Yapmak istediklerimizi ertelememeliyiz. Artık yapabilirim dendiğinde çok geç olabilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hayatınız Kaç Asır Forum Tarih
Fazla Kilolar İş Hayatınızı Nasıl Etkiler Diyet Beslenme 22 Ağustos 2011
Hayatınızdaki Zor İnsanların Yaşamınıza Etkisi Nedir ? Psikoloji 13 Kasım 2010
Kıskançlık-Kıskançlıkla hayatınızı zindan etmeyin Psikoloji 16 Ekim 2010
Hayatınızı Kolaylaştıracak Püfler Pratik Bilgiler 21 Nisan 2010
Bu Kitap Hayatınızı Değiştirecek - Murat Toktamışoğlu Kitap, Resim ve Dergi 16 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş