Hayatınızı kolaylaştıran ufak tefek şeyler

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Dine tarafından 2 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Hayatınızı kolaylaştıran ufak tefek şeyler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Yazan:Nur Şekercioğlu


  ş hayatınızdan[​IMG] aile ve arkadaşlarınızla yaptıklarınızdan çok mu stres oldunuz? Egzersiz taleplerinden ve fazla bilgi yüklenmekten dolayı bitkin mi düştünüz? Kişisel enerji krizinin pençesinde misiniz?

  Sağlık uzmanları; bu bıkkınlığın[​IMG] günümüzde birçok hastadan birçok şekilde duyulan en yaygın şikâyet olduğunu belirtmektedirler.

  Enerji… tam olarak nedir? Fiziksel olarak ellerimizle tutamamanıza rağmen[​IMG] güneşin enerjisini ışık olarak görebiliriz[​IMG] sıcaklık olarak hissedebiliriz ve bu enerjinin kanıtlarını etrafımızdaki günlük yaşamda da farklı şekillerde görebiliriz.

  Bir besin diyetinin uyarıcı etkileri[​IMG] gücünüzün ve dayanıklılığınızın daha fazla farkında olmanızı sağlayabilir.

  Pozitif zihinsel enerji de[​IMG] bir tür kelime ya da düşünsel mimik vasıtasıyla iletilebilir. İyileştirme enerjisi; ellerin üzerine konması[​IMG] Reiki[​IMG] yani dokunma terapisi[​IMG] masaj ya da sadece insan teması vasıtasıyla iletilir.

  Enerji[​IMG] doğada tek başına[​IMG] aile ve arkadaşlar ile birlikte geçirilen zamanın yanı sıra[​IMG] ilham[​IMG] dua[​IMG] meditasyon ve egzersiz şeklinde de gelebilir.

  Enerji yaşamsal öneme sahiptir. Enerji güçtür. Oksijen ve suyun yanı sıra hayatta kalmak ve büyüyüp gelişmek için enerjiye ihtiyaç duyarız. Hali hazırda elimizde ne kadar olduğunun hiç önemi yoktur[​IMG] daima daha fazlasını kullanabiliriz. Telaşlı işlerimizle başa çıkmak ve modern yaşamın taleplerine cevap verebilmek için[​IMG] çok büyük miktarlarda enerjiye ihtiyaç duyarız; ne yazık ki[​IMG] neredeyse çoğumuz bu değerli kaynağa yeterince sahip değiliz. Bu[​IMG] bizim varlığımız boyunca bize eşlik eden kolay bulunmayan[​IMG] esrarengiz bir güçtür.

  Hayatınızı Kolaylaştıran Ufak Tefek Şeyler adı altında topladığımız bu çalışma[​IMG] enerji verici ipuçları[​IMG] sizin fiziksel bedeninizi yeniden canlanmasına[​IMG] ruhunuzun iyi hale gelmesine ve zihinsel kapasitenizin artmasına rehberlik edecektir. Kitabın içinde bazen tekrar şeklinde öneriler yer almaktadır. Bu öneriler belki de hepimizin bildiği basit önerilerdir. Günlük yaşam mücadelesi içinde bu önerilerden bazılarını her insan uygulayabilir.

  Yaşama sevincinizi[​IMG] mutluluğunuzu[​IMG] bütünlüğünüzü ve fiziksel dayanıklılığınızı yeniden yakalamanız ümidiyle.

  Nur Şekercioğlu

  Platform yayınları
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hayatınızı kolaylaştıran ufak Forum Tarih
Fazla Kilolar İş Hayatınızı Nasıl Etkiler Diyet Beslenme 22 Ağustos 2011
Kıskançlık-Kıskançlıkla hayatınızı zindan etmeyin Psikoloji 16 Ekim 2010
Hayatınızı Kolaylaştıracak Püfler Pratik Bilgiler 21 Nisan 2010
Bu Kitap Hayatınızı Değiştirecek - Murat Toktamışoğlu Kitap, Resim ve Dergi 16 Nisan 2010
Hayatınızı Mahvetmeden Önce Neden Kafka Okumalısınız - James Hawes Kitap, Resim ve Dergi 5 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş