Hayatınızı dengeleyin!

'Populer markalar & Moda' forumunda Siraç tarafından 31 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Hayatınızı dengeleyin! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hayatınızı dengeleyin!

  Bosu’yu duydun mu hiç? Esnek, dengeli, kuvvetli bir beden ve rahatlamış bir zihnin anahtarı bosu artık!

  Son yılların trendy sporu bosu’nun yararları saymakla bitmiyor!  Fizik tedavi yöntemi olarak keşfedildi...

  Denge kaslarını çalıştıran sporlardan en yaygın ve popüler olanı bosu ilk olarak sporcu sakatlanmalarında, vücutlarını tekrar forma sokmak için fizik tedavi uzmanlarının kullandığı bir ekipman olarak tanındı. Zaman içinde gündelik hayatta ve diğer spor çalışmalarında kullanmadığımız kasları çalıştırmak, güçlendirmek, yağ yakımını hızlandırmak ve kondisyona yönelik bir ders formunu aldı.

  Bosu ekipmanı; tabanı düz, yarım top şeklinde, çapı 40 ile 50 cm. arasında değişen bir denge ekipmanıdır. İçi hava dolu olan bu yarım topun üzerinde, çeşitli denge egzersizleri, özellikle kalça, ön bacak, arka bacak, iç bacak ve arka bacağa yönelik egzersizler yapılır.Yapılan her egzersizde denge çok önemli olduğu için karın kasları sürekli çalışır.  Karın yağlarını eritmek, bel ve bacakları sıkılaştırmak için Bosu!

  Bosu hem salonda hem de bireysel olarak yapılabilen bir derstir. Ancak bir eğitmen eşliğinde yapılması tavsiye edilmektedir. Dengeye yönelik egzersizlerin çokluğu, bir uzman gözetimi olmaksızın ya da bilinçsizce yapılırsa sakatlanma riski doğar. Bosu’nun hareket eden tabanı, sabit tabanda yapılan egzersiz çalışmalarından çok farklıdır. Daha çok efor sarf ettirir. Düzenli olarak yapıldığında özellikle bel, kalça ve üst bacak dokusu sıkılaşır ve karın yağları eriyerek karın düzleşir. Ayrıca yapılan esneme hareketleri kişiyi fiziksel ve zihinsel olarak çalıştırır ve rahatlatır. Brad Pitt, Beyonce gibi ünlü yıldızların da forma girmek için tercih ettiği bosu’nun denge, esneklik, sıkılaşma ve yağ yakımı gibi birçok unsuru barındırması ve çok yorucu olmayan temposu, onu son yılların en tercih edilen egzersiz metotlarından biri haline getirmiştir.
   

Bu Sayfayı Paylaş