Havalar soğudu, ekranlar ısındı

'Magazin Haberleri' forumunda Mavi_inci tarafından 9 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Havalar soğudu, ekranlar ısındı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Avrupa’yı etkisi altına alan kar ve soğuk havanın hızla ülkemize yaklaştığı şu günlerde ısıtma sektörü de reklam faaliyetlerine hız verdi. Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans, Kasım ayı ısıtma sektörünün reklam çalışmalarını mercek altına aldı.

  Bu araştırmaya göre, ısıtma sektöründe yer alan firmalar en çok televizyonu tercih ederken, en az radyoyu kullandıkları belirlendi.

  Nar Ajans’ın televizyon, radyo ve yazılı basını kapsayan reklam araştırmasında, ısıtma sektöründe yer alan firmaların, 28 bin 231 spot ile televizyonda 104 saate yaklaşan bir süreyle yer aldığı görüldü. Televizyon kanallarında reklamı yayınlanan yirmi sekiz firma içinde, ‘Ufo Isıtıcı’, ‘Alf’ ve ‘Kumtel’ en çok yayınlanan spot sayısına göre ilk üç sırayı oluşturdular.  Yapılan aynı araştırmaya göre, ısıtma sektöründeki firmalar içinde elli dokuz tanesi yazılı basında reklam çalışması yaptığı tespit edildi. Gazete ve dergilerde bu dönemde toplam 266 adet reklam yayınlanırken, ‘Demirdöküm’, ‘Baymak’ ve ‘Arçelik’ en çok reklam veren firmalar içinde ilk sıralarda yer aldılar.

  Kasım ayını kapsayan Nar Ajans analiz sonuçlarına göre, ısıtma sektörünün reklam çalışmaları içinde en az yer tutan radyo da, sadece dört firmanın reklamı yayınlandı. Bu mecrada ‘Demirdöküm’, ‘Kumtel’ ve ‘Mitsubishi Klima’ önde yer alırken, bin 633 reklam spotu yayınlanan radyoda, bu spotlarının toplamda ancak 11 saati aşan bir süreye denk geldiği tespit edildi.

  Haber 7
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Havalar soğudu ekranlar Forum Tarih
Sisli havalarda alınacak önlemler maddeler halinde kısaca Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 28 Ocak 2017
Soğuk Havalarda Cildi Korumanın Yolları Kısaca Nelerdir Güzellik & Bakım 9 Ocak 2014
Karlı Havalarda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir Seviyeli-Ciddi Konular 30 Aralık 2013
havaların ısındığı , bitkilerin büyümeye başladığı günlerin uzadığı mevsim hangisidir Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 15 Kasım 2012
Soğuk Havalarda Buz Tabakası Neden Su Yüzeyinde Kalır? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 23 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş