Havadan Tozdan Kitabı - Cemal Saydam

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda SeLeN tarafından 26 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Havadan Tozdan Kitabı - Cemal Saydam konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Cemal Saydam Havadan Tozdan kitap tanıtımı - kitap özeti


  Kitabın Künyesi

  Havadan Tozdan
  Cemal Saydam
  Heyamola Yayınları / Araştırma Dizisi
  Türkçe
  416 s. -- 1. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 20 cm
  İstanbul, 2010, 1. Basım
  ISBN : 978605430787
  Kapak Tasarımı : Serap Yıldızkan
  Editör : İbrahim Dizman

  Kitap Hakkında

  Arka planda Sahra Çölü'nün neredeyse tüm kuzeyini kapladığı Afrika kıtası ve bulutlar. Ön planda turkuaz renkli bir deniz. Alışık olduğumuzdan öte kırmızı dalgalar. Havayla tozla bir ilgisi de pek yok gibi. Öyle ya; çöllerden kalkan tozların, bulut ve güneşle daha uygun bir tasarım olabilirdi?

  Ama işte kitabın sayfalarına daldıkça tabiat ananın nasıl bir harika düzen kurduğunu, öylesine zannettiğimiz olayların nasıl akılcı bir kurgu içinde süregeldiğini hayretle göreceksiniz. Havada duran suyun, yani bulutun içerisine bir parça toprak atınca, başka bir deyişle "suyu topraklayınca" ardı arkası kesilmeyen ve yerkürenin herhangi bir yerinde her zaman olan bir dizi reaksiyonun, tabiatı ve yaşamımızı nasıl da şekillendirdiğini göreceksiniz.

  Varsaydığımız veya bize öyle öğretildiği için kabullendiğimiz olguların, arkasındaki gerçekleri göreceksiniz. Emin olun ki kitabı tekrar tekrar okuyacaksınız. Her gördüğünüz olayın arkasındaki gerçeği satırlarda arayacak, nedenini okudukça anlayacaksınız. Tabiatın nasıl çalıştığını anlamak, insanoğluna ona hükmetmenin yolunu da açacak. Eminim ki şimdiden; "Hadi canım sende" diyeceksiniz. Ama kitabı bitirince... Bundan sonraki ilk gökgürültülü yağmurda, bulutların da gülmeye hakkı olduğuna siz de hak vereceksiniz...

  Ve emin olun ki, bundan sonra başınızı kaldırıp bulutlara baktığınızda, çok ama çok farklı şeyler düşüneceksiniz...
  (Tanıtım Bülteninden)

  Kitap Kapağı

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş