Hastaneler olmasaydı ne olurdu?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 24 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Hastaneler olmasaydı ne olurdu? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hastaneler olmasaydı ne olurdu?

  eğer hastaneler olmasaydı eskiden olduğu gibi gezici hekimler ,devlet denetiminden yoksun ve toplumcu değil kişisel sağlık hizmeti alınmış olurdu.
   

 2. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Hastaneler topluma hizmet veren kuruluşlardır. birçok dalı ve bu dalların gerektirdiği teknolojiyi bünyesinde barındırır.
  eğer hastaneler olmasaydı eskiden olduğu gibi gezici hekimler ,devlet denetiminden yoksun ve toplumcu değil kişisel sağlık hizmeti alınmış olurdu.


  Toplumun En Önemli Unsuru Hastaneler

  Hastaneler topluma hizmet veren kuruluşlardır.birçok dalı ve bu dalların gerektirdiği teknolojiyi bünyesinde barındırır.insan yaşamında hastanelerin önemi büyüktür.İnsanlar ihtiyaç duyduklarında, rahatsızlıklarında, önemli hastalıklar yaşadıklarında hastanelere başvururlar.

  Hastane önemli olduğu kadarıyla diğer sosyal sağlık kuruşlardaki müesseslerde çok önemlidir.Örneğin hastaların aşı gibi , çok ağır olmayan hastalıklarını sağlık ocaklarına gidip yada tedavi sürecindeki bir hasta sağlık ocağında ya bilgilendirilir ya da tedavi için gerekli şeyleri önerip uygulamaya koyarlar.Bu kuruluşlardaki en önemli unsur insan sağlığıdır. Bazı insanlar çoğu zaman rahatsızlıkları belirti gösterdiği zaman Farklı bir şekilde yanlış yerlerde tedavi olmaya kalkışıyorlar. Bu şekilde cahil kalmış insanları yanlış şekillere bürünüyorlar. Çıkmaz yerlere sürüklüyorlar. Aslında burada en önemli unsur insanın doktorlara ,hastanelere,sosyal kurumlara güven duymasıdır. Atatürk ‘beni Türk hekimlerine emanet edin.’ Demiştir. Burada Atatürk ünde dediği gibi hekimler yani doktorlar çok önemlidir.


  Her yönden desteklenen bu kuruluş dünya çevresinde insanların yoksun kaldığı ve kendi hallerinde ölüme bırakılmış bir iskelet gibi yaşayacaklardı. Bu önemi taşıyan hastaneler sadece doktorlarla değil doktorlar kullandıkları gerek teknolojik aletler gerekse insanların fiziki davranışlarıyla ortaya çıkmış bir hayatı daha kurtarırlar. Hastaneler sadece insan yaşamı için değil diğer canlılar içinde farklı bir kuruluş olarak da açılmıştır. Kısacası eğer hastaneler olmasaydı eskiden olduğu gibi gezici hekimler,devlet denetiminden yoksun ve toplumcu değil kişisel sağlık hizmeti alınmış olurdu.
   

 3. hasta olurduk çünkü hastaneler bizlere bakıyor hastalığımızı iyileştiriyor
   

 4. iyleşemezdik hastalanıp ölürdük!!!
   

 5. Hastaneler olmasaydı herkez hasta olup ileşemezdi bazıları aşırı hasta olup ölürler.İnsankların nesli tükenip hayvanlarada geçerdi.İnsanların bazıları hasta olup sigara içiyorsa şağlığı kötü demektir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hastaneler olmasaydı olurdu Forum Tarih
Hastanelerde Bulunan Klinik ve Poliklinik İsimleri İle Görevleri Nelerdir Genel Sağlık 18 Aralık 2013
Türkiyenin En İyi Hastaneleri Hangileridir Genel Sağlık 24 Aralık 2011
Türkiyenin En Büyük Özel Hastaneleri Genel Sağlık 6 Aralık 2011
İstanbulda Romatoloji Bölümü Olan Hastaneler Genel Sağlık 3 Mayıs 2011
İstanbulda Sünnet Yapan Hastaneler İstanbul Tanıtımı 2 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş