Hasta Takip Programı 1.0 İndir

'G-H' forumunda Siraç tarafından 26 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Hasta Takip Programı 1.0 İndir konusu Hasta Takip Programı 1.0


  Tanıtım:
  Hasta Kayıt Programı

  Teknolojinin sürekli geliştiği bu çağda hasta bilgilerini bilgisayara kayıt etmeniz hem zamandan hem de maddi açıdan size fayda sağlamaktadır. Eski yöntemle kullanılan kartoteks sistemiyle kayıt alınan muayehanelerde kullanılan kartların zaman içinde yıpranması ve hasta verisine ulaşmanında çok büyük bir zaman almaktadır. Bu programla bu sorunları en aza indirgeyebilirsiniz. Hasta kartına ulaşmak çok kolay hastanın sadece bir kaç harfini yazmanız yeterli. Hastanın tıbbi bilgilerini, borcu olup olmadığını takip etmek için bu program size yardımcı olacaktır.

  Programın Genel Özellikleri:

  Akıllı Kayıt sistemi
  Hastanın e-posta adres bilgisinin kontrolü (boşluk Türkçe karakter engelleme vb.)
  İl, ilçe ve telefon kodu otomatik seçimi (il ve ilçe listesini seçilir kutudan seçme. Bu seçim yapıldıktan sonra telefon kodu otomatik gelir. Mesela il istanbul, ilçeninde Kartal seçildiğinde telefon kodu otomatik 216 olarak gelmesi. Bu da hasta kayıdının daha hızlı alınmasını sağlar.)
  Hastanın site adresi yazıldığında sitenin doğruluğunu test edebilirsiniz.
  Hastanın resmini kamera veya dosyadan seçerek hasta kartına ekleyebiliriz.

  Randevu Modülü
  İstediğiniz kadar randevu defteri oluşturabilirsiniz. Randevu saatlerini belirleyebilirsiniz. Randevu saatlerini kesip kopyalama ve yapıştırma yapabilirsiniz. Randevunun istediğiniz saatini kapatabilirsiniz.

  Doktor Ekranı
  Anamnez ekranında muayene açıklaması girerken içinde bulunan 15000 adet uluslararası hastalık kodunu(ICD), açıklamasını içinden seçip hasta kaydına girebilirsiniz. Hastanın kilo ve boyunu girdiğinizde BMI ve Bazal metabolizmasını hesaplatabilirsiniz. Hastanın raporunu yazabilirsiniz.(word'den kopyala yapıştır yapabilirsiniz.) Laboratuvar testlerini girerek sonuçlarını yazıp çıktı alabilirsiniz. Hastaya reçete yazabilirsiniz.

  Sistem Ayarları
  Bu bölümde kullanıcı girişi, genel ayarlar, fiyat listesi girişi bulunmaktadır. Programın ilk açılışında web özelliği kapatılmıştır. Nedenide programın açılışının internetinizin hızına göre 3-4 saniye daha geç açılmasını sağlamaktadır. Eğer isterseniz bu özelliği hem hasta kartı ekranı bölümünde veya sistem ayarlarında aktif veya deaktif yapabilirsiniz. Bu özellik ile Hürriyet'in RSS kaynağını ekranınıza getiriyor ilgilendiğiniz haber alanını seçin ve son dakika haberleri programın ana ekranına getirebilirsiniz.


  Boyut : 8.54 Mb

  Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)

  Kısıtlama : 10

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : Çağ Yazılım


  [​IMG]


  Hasta Takip Programı 1.0
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş