Hasankeyf'e ziyaretçi akını

'Türkiye Tatil Yerleri Hoteller' forumunda Mavi_Sema tarafından 5 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Hasankeyf'e ziyaretçi akını konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  [​IMG]
  Batman Kültür ve Turizm İl Müdürü Selahattin Ortaboy herkesin yaşamı boyunca en az bir kez Hasankeyf'i görmesi gerektiğini söyledi.

  Selahattin Ortaboy Batman'ın tarihi ilçesi Hasankeyf'i 2009 yılının 11 aylık döneminde yaklaşık 1 milyon turistin ziyaret ettiğini ilginin her geçen gün arttığını belirtti. Artuklular Moğollar Eyyubiler gibi birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Hasankeyf'in Ilısu Barajı Projesi nedeniyle sular altında kalmasının söz konusu olduğunu hatırlatan Ortaboy bu nedenle 2008 yılında 500 bin turist ağırlayan antik kentin bu yıl ziyaretçi sayısının 1 milyona ulaştığını kaydetti.

  2010 YILI HEDEFİ 1.5 MİLYON TURİST

  Batman Kültür ve Turizm İl Müdürü Selahattin Ortaboy farklı medeniyetlere ait birçok kalıntının bulunduğu Hasankeyf Kalesi'ne yine 11 aylık dönemde 57 bin 700 kişinin giriş yaptığına dikkati çekerek şöyle dedi:

  ''Kaleyi 25 bin 400 kişi bilet alarak ziyaret ederken 32 bin 300 kişi de ücretsiz olarak ziyaret etme fırsatı buldu. Sadece kaleye giriş yapan ziyaretçilerden 76 bin 200 TL gelir elde edildi. Kale içerisinde hala Batman Üniversitesi Rektörü ve Hasankeyf Kazı Başkanı Prof. Dr. Abdülselam Uluçam ve ekibi tarafından kazı çalışmaları sürdürülüyor. Hasankeyf'i ziyaret etmek isteyenlerin başında Japonlar ilk sırada yer alıyor. Bunu Kore Fransa ABD İngiltere ve İtalya takip ediyor. Turizm aracılığı ile Batman'dan bir sevgi köprüsü kurmayı planlıyoruz. Herkesin yaşamı boyunca en az bir kez Hasankeyf'i görmesi gerekir. Hasankeyf'te yaşayan vatandaşlarımıza çağrımız turistlere güler yüzle yaklaşmaları ve Anadolu misafirperverliğini göstermeleridir. Hasankeyf her yıl artan turist sayısı ile turizmin gözde merkezlerinden biri haline geliyor. 2010 yılında da ziyaretçi sayısını 1.5 milyona çıkarmayı hedefliyoruz.'​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hasankeyf'e ziyaretçi akını Forum Tarih
Facebook Arkadaş Listesini Ziyaretçilere Gizlemek İnternet ve Network 13 Eylül 2011
Bedava Ziyaretçi Defteri Adresleri Webmaster Genel 24 Temmuz 2010
vBulletin 4 Ziyaretçileri Anasayfada Kimler Online'da Gösterme Eklentisi vBulletin Eklentiler Pluginler Temalar 10 Temmuz 2010
vBulletin 4 Sahte Ziyaretçi Sayısı Eklentisi vBulletin Eklentiler Pluginler Temalar 1 Temmuz 2010
Sakar ziyaretçi Picasso tablosunu yırttı Kültür Sanat Haberleri 26 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş