Hasan Ali Yücel Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Espiye Giresun

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 2 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Hasan Ali Yücel Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Espiye Giresun konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hasan Ali Yücel Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Tanıtımı - Hasan Ali Yücel Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Erişim Bilgileri - Hasan Ali Yücel Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Resimleri

  [​IMG]

  Hasan Ali Yücel Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Giresun Espiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Hasan Ali Yücel Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Hasan Ali Yücel Yatılı İlköğretim Bölge Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Hasan Ali Yücel Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Hasan Ali Yücel Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: GİRESUN / ESPİYE
  Adı: HASAN ALİ YÜCEL YATILI İLKÖĞRETİM BÖLGE OKULU
  Adresi: Adabük Mah.Espiye
  Telefon Numarası: 4546113966
  Faks Numarası: 4546114493

  TARİHÇE

  1949 Yılında çevre sakinlerinden Şaban ŞENTÜRK adlı vatandaştan alınan 500 m2 arsa üzerine, 2 derslikli olarak Adabük İlkokulu adıyla inşa edilmiştir.Aynı binaya 1957 Yılında 3 derslik daha ilave edilerek,1987 Yılına kadar eğitim-öğretime 5 yıl süreli eğitim veren Adabük Mahallesi İlkokulu olarak işlevini sürdürmüştür

  1987 Yılında Sosyal Dayanışma Vakfı Tarafından bitişik arsa üzerine öğrenci yurdu olarak yapılan 3 katlı bina ile yan yana hizmet veren okul,1997 Yılında zorunlu ilköğretimin 8 yıla çıkarılmasıyla ,49 yıllığına MEB tarafından kiralanan bugünkü hizmet binasına taşınmıştır.

  Okulun adı, Hasan Ali Yücel Pansiyonlu İlköğretim olarak değiştirilmiş ve eski 5 derslikli bina yıkılarak okul bahçesine katılmıştır.9 Yıl 200 yatak kapasiteli PİO olarak eğitim öğretime devam eden okul, 2006-2007 eğitim-öğretim Yılından itibaren 15 derslikli ve 200 yatak kapasiteli YİBO olarak eğitim öğretime devam etmektedir.

  Öğretim Şekli : Normal Öğretim

  Öğrenci Durumu : Gündüzlü - Yatılı Karma

  Okuttuğu Yabancı Dil : İngilizce

  Fiziki Özellikleri :

  Okul binası 3 katlı, kuzey-güney ,doğrultusunda betonarme olarak yapılmıştır.

  ZeminKat : 2 bölüm olarak planlanmış,1.bölümde, binanın kuzey tarafında mutfak,yemekhane, depo, soğuk hava deposu ve personel tuvaleti , 2 bölümde ise, kalorifer dairesi,çamaşırhane bulunmaktadır. 1.Katta : 5 derslik,5 küçük 1 büyük idare odası,5 kabinli tuvalet ve 5 kabinli banyo vardır. Bu bölümlerin 4 ü derslik,1 tanesi fen laboratuarı, diğer odalar sırasıyla idare, öğretmen odası ve rehberlik servisi olarak kullanılmaktadır.

  2.Katta : 11 derslik,5 kabinli tuvalet,lavabo ve 5 kabinli banyo bulunmaktadır.

  3.Katta : 11 bölümlü yatakhane bulunup,9 tanesi öğrenci yatakhanesi,1 tanesi depo ve 1 tanesi belletici öğretmen yatakhanesi olarak kullanılmaktadır.Yatakhane bölümü ara salonundan bölünerek 2 koğuşu kız yatakhanesi olarak düzenlenmiş olup, tuvalet ve banyo kızlar bölümünde bulunmaktadır. Erkek öğrenciler banyo ve tuvalet ihtiyaçları için alt katı kullanmaktadırlar.

  Bu Güne Kadar Okul Müdürlüğü Yapan Eğitimcilerimiz :

  Saffet KASAPOĞLU, Seyfullah SEZER, Bahri GENÇ, Arif ULUSOY, Ali Rıza TORLAK, Ergin KOÇ, Kudret MINAK, Ali Kemal AKKAYA, Abidin KÜÇÜKHASAN , Ahmet DEMİR, Orhan BALIK.

  Şube ve Sınıf Sayıları : 15 derslik ve 15 şube vardır.

  Laboratuvar Durumu: 1 Fen laboratuarı,1 bilgisayar sınıfı vardır.

  Okul ve Sınıf Kitapıkları : Öğrencilerimizi günlük kullanabileceği edebi ve başvu- ru kaynağı bakamından zengin okul kütüphanesi ve ayrıca sınıf kitaplıkları mevcuttur.

  İş Atölyesi : Fiziki yetersizlik nedeniyle iş atölyesi açılamamıştır

  Sosyal Faaliyetler : Spor faaliyetleri için, voleybol-basketbol sahaları mevcut olup, futbol için şehir stadı kullanılmaktadır.Gösteri ve öğrenci etkinlikler için,yemekhanedeki sahne kullanılmaktadır.

  Bahçe Alanı ve Çevre Düzeni :Okulun toplam kullanım alanı 4700 m2 olup, 820 m2 lik bölümüne okul binası yapılmıştır. Bahçenin yarısı oyun sahası olarak ayrılmış,yaklaşık di- ğer yarısı çam ağaçları ile kaplı olup,yine öğrencinin oyun sahası alanı içersindedir

  Yönetici Sayısı :1 Müdür, 1 Müdür baş Yardımcısı, 2 Müdür yardımcısı

  Öğretmen Sayısı :Okulda,1 Türkçe,2 Matematik, 1 Fen,1 Sosyal Bilgiler, 1 İngilizce, 1 Din Kültürü Ahlak Bilgisi,1 Resim,1 Beden Eğitimi,1 Ev Ekonomisi, 1 Bilgisayar,1 Rehber ve 6 sınıf öğretmeni olmak üzere toplam 18 öğretmen bulunmaktadır.

  Personel Durumu :4 kadrolu hizmetli ve 1 şoför vardır.


  [​IMG]


  Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

  Kaynak : http://giresun.meb.gov.tr/

  www.webrehberi.biz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hasan Yücel Yatılı Forum Tarih
Atatürk Şiirleri Hasan Ali Yücel Atatürk Hakkında Herşey 6 Şubat 2012
Dilovası Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu Bilgileri Gebze Kocaeli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 27 Eylül 2011
Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu Bilgileri Etimesgut Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 27 Ağustos 2011
Hasan Ali Yücel Kimdir - Hasan Ali Yücel Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 4 Mart 2011
Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu Karatay Konya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 20 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş