Hareketli Userbar Yapımı...

'Photoshop Dersleri' forumunda Siraç tarafından 5 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Hareketli Userbar Yapımı... konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  1. İlk önce 350 x 19 Pixel boyutlarında yeni bir çalışma ve Userbarınızı süsleyecek resmi açın.

  [​IMG]

  2. Daha sonra Userbarda kullancağınız resmin üzerine bir kez tıklayıp, Ctrl+A tuşlarına basıp resmin her tarafını seçin. Daha sonra Ctrl+C tuşları ile resmi kopyalayıp Userbar’ımızın üzerine gelin ve Ctrl+V tuşlarına basıp resmi Userbarın üstüne yapıştırın. Eğer çok büyük olduğunu düşünüyorsanız Ctrl+T tuşlarına basıp resminizin boyutlarını düzenleyin.
  3. Resmi isteğinize göre düzenleyin, çeşitli efektler verip istediğiniz bir bölümüne yazı yazabilirsiniz. Bunları yaptıktan sonra aşağıdaki resimde işaretli kısıma tıklayarak veya Ctrl+Shift+M tuşlarına basıp Image Ready’ye geçin.


  [​IMG]

  4. Şimdi önemli kısıma geldik. Image Ready açıldıktan sonra eğer animasyon penceresi açık değil ise Window > Animation yolunu izleyip animasyon penceresini görünür hâle getirin. Şimdi, Userbarda ilk Layer’a, yani resmin bulunduğu Layer’a gelin. Daha sonra Move Tool (Kısayolu V) kullanarak Userbardaki resmin hareket etmeye nerden başlamasını istiyorsanız o bölümüne getirin. (En alt veya en üst) Ben resmin en alttan en üste doğru gitmesini istediğim için en alta getirdim. Şimdi, animasyon penceresinde çöp kutusunun yanındaki (A) simgeye (Duplicates Current Frame) tıklayarak 2 adet daha kare oluşturun. 2. kareye geçip yine Move Tool’u kullanarak resmi en üst bölümüne getirin. (En alttan başlamasını isteyenler 2. karede en üste, üstten başlamasını isteyenler tam tersini yapacaklar) 3. kareyi olduğu gibi bırakın. 3 karede de gecikme zamanını 0,1 olarak ayarlayın (B), bu ideal gecikme süresidir. Fakat tabii ki siz bunu isteğinize göre değiştirebilirsiniz.

  [​IMG]

  5. Animasyon penceremizde ilk kareyi seçerek (A) Tween Animation Frames tuşuna basın. Frames To Add (B) bölümüne 50 yazın.

  [​IMG]

  6. Böylelikle 53 adet karemiz oldu. Son kareyi (53) seçerek 5. adımdaki işlemi tekrar uyguluyoruz. Userbarımız artık hazır. Ctrl+Shift+Alt+S tuşlarına basarak dosyamızı kaydedebiliriz. Anlamadığınız bir nokta olursa çekinmeden sorabilirsiniz. İyi çalışmalar.
  Örnek Çalışma:

  [​IMG]
  Alıntdır.. ​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hareketli Userbar Yapımı Forum Tarih
Photoshop Dersleri:Photoshop Hareketli Userbar Yapımı Photoshop Dersleri 13 Aralık 2009
Hareketli Userbar Yapımı (Geniş Anlatım) Kaliteli Userbar 21 Kasım 2008
Bir Cismin Hareketli mi Hareketsiz mi Olduğuna Nasıl Karar Veririz Kısaca Eğitim Bilgileri 4 Ocak 2014
Hareketli Cisimlerde Enerji Var mıdır? Konu Dışı Başlıklar 14 Kasım 2013
Isınma Hareketleri Resimli Hareketli Diğer Spor Dalları 22 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş