Hanoi, Hanoi Hakkında

'Yabancı Tatil Yerleri Hoteller' forumunda Mavi_Sema tarafından 22 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Hanoi, Hanoi Hakkında konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Hanoi

  Ho Chi Minh Mausoleum: Vietnam’ın Atatürk’ü ünlü lider Ho Chi Minh’in isteği öldükten sonra yakılıp küllerinin Vietnam dağlarına savrulmasıymış; ancak dünyadaki tüm komünist liderler gibi onun için de bir anıt mezar yapılmış ve naaşı sergilenmekte. Burada konuşmak ve şortla ziyaret yasak. Her senenin sonunda naaş bakıma alındığından anıt mezar iki ay süreyle kapatılıyor.

  Ho Chi Minh Müzesi: Büyük Liderin yüzünü görüp de yaşadıklarına şahit olmamak olmaz! Anıt mezarın yakınlarındaki müzede el yazmalarından özel fotoğraflara pek çok kişisel eşya da yer alıyor.

  Hoan Kiem Lake: Şehrin göbeğinde, Old Quarter ile French Quarter’ın ortasında bulunan bu küçük göl hem turistlerin hem de halkın gözdesi. Gölün kuzeyinin son naktasındaki harika güzellikteki küçük köprü ile ulaşılan Ngoc Son Tapınağı’nı görmeden geçmemeli.

  History Museum: Hanoi’ye Fransız koloniliğinden kalma müze binası muhteşem bir mimariye sahip. Tarihe meraklı değilseniz de bu binayı görmeden geçmemeli.

  Tran Quoc Pagoda: 6. yüzyıl başlarında LY Dynasty zamanında Red River yakınlarında bulunan tapınak, 17. yüzyılda bugünkü yerine; West Lake içindeki adaya taşınmış. Vietnam’ın en eski, katlı tapınak binası. Günbatımında görüntüsü muhteşem.

  Vietnam Fine Arts Museum: Hanoi’nin en iyi müzelerinden biri. 14. yüzyıldan kalma ağaç oymaları, savaş fotoğrafları ve etnik kıyafetlerin sergilendiği bu büyük müzeye birkaç saat ayırmakta fayda var.

  87 Ma May: Şehrin Old Quarter olarak adlandırılan bölgesinde bulunan geleneksel evlerin en güzeli. 19. yüzyıl sonlarına tarihlenen bina tüm özelliklerini koruyarak ayakta. Özellikle üst katındaki ahşap işleri görülmeye değer.

  Viet Nam Military History Museum: Vietnam denilince hemen herkesin aklına önce savaş gelir elbette. Savaşın fotoğrafları eşliğinde akla gelen, gelmeyen her türlü savaş aleti bu askeri müzede sergileniyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hanoi Hanoi Hakkında Forum Tarih
Hanoi Hakkında Bilgi ve Resimler - Vietnam Ülkeler Coğrafyası 18 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş