Hangi vücut tipine hangi tulum yakışır?

'Populer markalar & Moda' forumunda maviboncuk tarafından 9 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Hangi vücut tipine hangi tulum yakışır? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hangi vücut tipine hangi tulum yakışır? Tulumlar bu yaz tekrar hayat buluyor. Ama trendy dile ille de bir tulum almadan önce, iki kere düşünün. Çünkü her ne kadar şık olsa da, kendinize yakışanı almazsanız, moda kurbanı olabilirsiniz…
  [​IMG]
  2009 yazının en baskın trendi tulum. Her markanın koleksiyonunda yer alıyor. Sırtı açıklar, dar paçalılar, şort veya şalvar kesimliler, daha neler neler. Gidip bütçemize ve zevkimize uygun tulumlardan üçer beşer alalım mı? Hayır! Önce düşünelim. "Ben tulum giymeli miyim?" diye kendimize bir soralım. Moda tasarımcıları Özlem Süer, Arzu Kaprol ve Dilek Hanif’in verdiği bilgiler ışığında kendimize en yakışan tulumu bulalım. Moda kurbanı olmayalım.

  ÖZLEM SÜER
  [​IMG]Kısayı kısa, uzunu daha uzun gösterir

  Tulumun kısayı daha kısa, uzunu daha uzun gösterdiğini baştan söylemeliyim. Kusur kapamayı imkansız kılan zor bir kıyafet. Doğru modeli seçtiğinizde, tek parça oluşu sayesinde sizi kombin derdinden kurtarır. Spor ayakkabıyla da, stilettoyla da giyilebilecek kadar nettir.

  BCBG ve Amanda Blakely tasarımlarında olduğu gibi, tiril tiril modeller hem ofis hayatı hem de gece için biçilmiş kaftan. Bu modellerde krep, şifon, ipek gibi kumaşlar öne çıkıyor. Vücuduna güvenenler ise yüksek belli skinny, straples, dar paça tulumları tercih edebilir. Özel bir gece için couture tasarımlarla yarışabilecek BEBE modelleri şahane. Şort tulumları da unutmamak lazım. Gündüzden geceye geçerken onlar da alternatif.

  Hiç abartmıyorum, limitsiz alternatif var. Bu yaz parlayan etnik kızıl derili takıları ve gladyatör sandaletleri, tulumlarla hoş duracaktır.

  [​IMG]Hem Özlem Süer Markası’nda, hem OEZ SUE’da 3 sezon önce tuluma yer vermiştik ve o dönem trend olmadığı halde güzel satmıştı. Bu yaz için de bir kaç prototip geliştirdik. Biraz daha avantgard, biraz daha fonksiyonel bir tasarım...

  ARZU KAPROL
  Şalvar tulumlar şişman, geniş paçalılar zayıf gösteriyor

  Tulum çok kullanışlıdır çünkü bir bütündür. Çalışan kadınlar, giydikleri modelleri birbirine uyduracak vakte sahip değiller ve tek bir parçayla rahat bir şekilde günlerini tamamlamak istiyorlar. Tulum, Arzu Kaprol markasının imzalarından biridir. Krepten ve taşlanmış ipekten tasarladığım modeller var; degaje yakalı ve bol paçalı. Network ve Que için tasarladığımız tulumlar ise ipek-yün, işe giderken giyilebilecek modeller.

  Tulum herkese yakışır ama doğru modeli seçerseniz. Bol paçalı tulumların herkeste güzel durduğuna inanıyorum. Şalvar modeller toplu gösteriyor. Dar paçalılar hoş ama bol paçalı olanların rahatlığı ve şıklığı bambaşka. Ayrıca daha zayıf gösteriyor.

  DİLEK HANİF
  Herkes için uygun değil

  Tulum gibi tek parça giysilerin kullanımını konforlu buluyorum. Ben tasarımlarımda dar ve geniş paçalı straplez tulumlara yer vermeyi tercih ettim. Göğüs dekoltesini öne çıkarmayı seviyorum. Üzerlerine ipek kaplar yaparak geceye taşıdım. Ama tulum herkes için değil bacak boyu uzun, baseni geniş olmayan kadınlar için uygun.

  [​IMG]Özlem Süer’e göre hangi vücut formu ne tip tulum giymeli

  Küçümenler: İçlerinde kaybolacakları bol modeller yerine daha dar, Studio 54 havalı modelleri tercih etmeliler.

  Armutlar: Marc Jacobs ve Derek Lam bu tip vücutlar için inanılmaz alternatifler yaratmış. Dikkatleri kalçalardan yukarıya doğru dağıtmış ve üst kısma çekmiş.

  Uzun boylular: Donna Karan ve Jasmine de Milo markalarında bu tipe en uygun tasarımlar dikkatimi çekti. Geniş paçalar, kayıp giden modeller. Diğer vücut tiplerinin içinde yüzeceği bu modeller, uzunlarda şahane durur. Şort tulumlar da çok iyi durur bu tiplerde.

  İri - geniş formlar: Minik V yakalı, kemerli ve üzerinize yapışan modellerden kaçınmalısınız. Gri ve siyah tercih edilebilir. Lacoste ve Tibi’de bu tip örnekler var.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hangi vücut tipine Forum Tarih
Vücut Geliştirmek İçin Hangi Besinler Tüketilmeli? Diyet Beslenme 29 Mayıs 2011
Vücut şeklinize yakışan tarz hangisi? Güzellik & Bakım 31 Ağustos 2008
Hangi vitamin eksikliğinde hangi hastalık meydana gelir kısaca Diyet Beslenme Pazar 19:59
Kuranı Kerim'e olan sevgi ve saygımızı hangi davranışlarla gösteririz kısaca Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri Cumartesi 19:13
Olgu ve görüşten hangisinde bilimsellik vardır kısaca Sorular ve Cevaplar Cumartesi 19:08

Bu Sayfayı Paylaş