Hamilelilk Döneminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

'Gebelik ve Annelik' forumunda maviboncuk tarafından 26 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Hamilelilk Döneminde Dikkat Etmeniz Gerekenler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hamilelik döneminde daha doğal içerikli bakım ürünleri kullanmaya özen gösterin. Ayrıca çillerinizin veya benlerinizin hamilelik döneminde koyulaşması ve olmayan lekelerin ortaya çıkması sizi şaşırtmasın; bunlar doğumdan sonra genellikle kaybolurlar.
  Anne adaylarının saçlarında da bazı farklılıklar gözlemleniyor. Hamilelik döneminde saçlar daha yumuşak ve canlı oluyor. Bu durumun sebebi sadece hormonlardaki değişiklikler değil. Hamilelik döneminde tüketilen besin maddelerine dikkat edilmesi de saç sağlığı açısından büyük bir etkendir. Hamilelik döneminde yeni ruh halinize uyan ve pratik bir saç modeli kesimi uygulatabilirsiniz; bu, sizin zindeliğinizi arttıracaktır.

  [​IMG]Bazı kadınlar doğumdan birkaç ay önce saçlarını değiştirmeye karar verir: Bunun sebebi; doğumdan sonra özel bakımlara zaman ayıramayacakları düşüncesidir. Hamilelik döneminde saç rengini değiştirmek; saçları boyatmak uzmanlar tarafından yanlış olarak kabul edilmiyor, çümkü piyasada bulunan saç boyaları ve akıcı boyalar birçok kez test ediliyor. Buna rağmen saçlarını boyatmaktan korkan anne adayları hazır kına setleri gibi naturel boyaları uygulayabilirler.

  [​IMG]Hamilelik döneminde ayaklarınızı yukarı kaldırmaya özen gösterin. Ayrıca, ayaklardan başlayarak baldırlara doğru yapılan masajlar, ayaklarınızdaki yükü azaltmaya yardımcı olur. Damarlar, hamilelik döneminde yüksek performans gösteriyor, çünkü toplardamarlar kan dolaşımını hızlandırıyor. Bacakların ve ayakların, hamilelik dönemini daha rahat atlatrmnaları için nemlendirici kremle ovulmaları ve ayakların gün içinde sık sık yükseğe kaldırılarak dinlendirilmeleri gerekiyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hamilelilk Döneminde Dikkat Forum Tarih
Hamilelilk ve Grip Gebelik ve Annelik 26 Nisan 2009
Hamilelilkte Beslenme Gebelik ve Annelik 26 Nisan 2009
Beylikler döneminde Anadolu'nun sosyal ekonomik ve kültürel yaşamı kısaca Tarihi Bilgiler 27 Ekim 2016
Atatürk döneminde sağlık alanında yapılan çalışmalar kısaca Atatürk Hakkında Herşey 3 Ekim 2016
Osmanlı döneminde gerçekleştirilen insan hak ve özgürlükleri nelerdir? Tarihi Bilgiler 17 Mart 2016

Bu Sayfayı Paylaş