Hamilelikte Saç Bakım Önerileri

'Gebelik ve Annelik' forumunda Dine tarafından 10 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Hamilelikte Saç Bakım Önerileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hamilelikte Saç Bakım Önerileri


  Dünyanın en güzel annelerine en güzel bakım sırlarını hazırladık… Hamilelik döneminde kuruyan, elektriklenen, kabaran ve şekle girmeyen saçlar için çözüm önerileri


  [​IMG]

  Elektriklenen Saçlar

  Saçlarınızdaki nem azalıp çok kuruduğundan elektriklenebilir. Hem saçlarınızı yatıştırmak hem de nemlendirmek için birkaç damla tatlı badem yağına ihtiyacınız var! Badem yağını avucunuzun içine alın ve ovuşturarak dağıtın. Ellerinizi saç uçlarınıza sürün. Anıda renginin parladığını, elektriklenmenin giderildiğini göreceksiniz.


  Kabaran Saçlar
  Hamilelik ve doğum sonrası sürecinde saçlarınız kabarıp zor şekil alabilir. Saçlarınız her zamanki haline dönene kadar saç kremi ve nemlendirici özellikli şampuan kullanabilirsiniz. Saç kremini sadece saç uçlarına sürmeye dikkat edin.


  Saç Dökülmesi
  Hamilelikte ve emzirme döneminde saç dökülmesi yaşayabilirsiniz, telaşa kapılmayın! Doktorunuzun kontrolünde vitamin ve mineral desteği alın. Saçlarınız yeniden çıkacaktır.


  Dalgalı Saçlar
  Doğal dalgalı saçlarınız hamilelik sırasında şekle girmiyorsa gece uyumadan önce saçlarınızı 3 ya da 4 parçaya ayırıp örün. Sabah uyandığınızda saçlarınızı açıp biraz köpük sürerek saçlarınızı sabitleyin.


  Düz Saçlar
  Düz saçlarınız eskisi gibi pürüzsüz görünmüyorsa ısıya karşı koruyucu saç bakım ürününü saçınıza uyguladıktan sonra çok sık olmamak şartıyla saç düzleştirici alet kullanarak şekil verebilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hamilelikte Saç Bakım Forum Tarih
Hamilelikte saç bakımı nasıl olmalıdır Gebelik ve Annelik 9 Kasım 2011
"Hamilelikte Saç Boyama " Gebelik ve Annelik 8 Aralık 2008
Hamilelik Öncesi Ve Hamilelikte Diş Sağlığı Ağız ve Diş Sağlığı 30 Ocak 2012
Hamilelikte Dengeli Beslenme Gebelik ve Annelik 11 Ocak 2012
Hamilelikte Sigara İçmenin Bebeğe Olan Zararları Nelerdir? Gebelik ve Annelik 28 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş