Hamilelikte Bebekleri Bekleyen tehlikeler Nelerdir?

'Gebelik ve Annelik' forumunda Mavi_inci tarafından 18 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Hamilelikte Bebekleri Bekleyen tehlikeler Nelerdir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hamilelikte bebekleri bekleyen tehlike

  Bilim adamları, hamilelikleri boyunca çok fazla yemek yiyen anne adaylarının kilolu bebeklere sahip olduğunu belirlediler. Bu durumun ilerleyen yıllarda çocukların obez olma riskini artırdığı belirtildi.
  Lancet Journal dergisinde yayınlanan çalışmada, Amerikalı araştırmacılar Michigan ve New Jersey'deki 1989 ile 2003 yılları arasındaki tüm doğumları takip ettiler. Birden fazla çocuğu olan kadınlar üzerinde odaklanan araştırmacılar, 513 binden fazla kadın ve onların 1,1 milyon bebeğini incelediler.
  Bilim adamları hamilelik süresince 24 kilogram alan kadınların, hamilelikte sadece 10 kilo alanlarla karşılaştırıldığında bebeklerinin yaklaşık 150 gram daha kilolu doğduğunu belirlediler.
  Amerika'da normal kilolu kadınların üçte birinden fazlası, aşırı kilolu ve obez kadınların yarısından fazlasının hamilelikte doktorun önerisinden daha fazla kilo aldıkları belirtildi. Amerikan Sağlık Enstitüsü, normal kilolu anne adaylarının hamileliklerinde en fazla 11-16 kilo; aşırı kilolu ve obez anne adaylarının ise 5-11 kilo almalarını tavsiye ediyor.
  Bilim adamları kilolu doğan bebeklerin ilerleyen yıllarda da kilolu olma riskinin yüksek olduğunu kaydettiler. Ayrıca bu bebeklerde astım, alerji ve hatta kanser gibi problemlerin oluşma şansının daha fazla olduğu belirtildi.
  Alıntı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hamilelikte Bebekleri Bekleyen Forum Tarih
Hamilelik Öncesi Ve Hamilelikte Diş Sağlığı Ağız ve Diş Sağlığı 30 Ocak 2012
Hamilelikte Dengeli Beslenme Gebelik ve Annelik 11 Ocak 2012
Hamilelikte Sigara İçmenin Bebeğe Olan Zararları Nelerdir? Gebelik ve Annelik 28 Aralık 2011
Hamilelikte pilates yapılırmı? Gebelik ve Annelik 15 Aralık 2011
Hamilelikte Kilo Alımına Dikkat Gebelik ve Annelik 10 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş