Hamilelik ve doğumla ilgili 10 HURAFE

'Gebelik ve Annelik' forumunda HÜZÜN_LÜ tarafından 9 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Hamilelik ve doğumla ilgili 10 HURAFE konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Doğum oranının yüksek olduğu toplumumuzda hamilelik tecrübesi de bir hayli fazladır. Gelen her yoruma kulak asmayın ve her zaman doktorunuza danışın.

  1- İlki düşerse bir daha tutmazmış.
  Doktorlar gebeliklerin P'sinin düşükle sonuçlandığını ve çok erken dönemde olduğu için birçok kadının düşük yaptığını bile farketmediğini belirtiyorlar.

  2- Jinekolojik muayene veya ultrason düşüğe yol açar. Bu kontroller sayesinde pek çok sorun önceden tespit edilip, önlem alınabiliyor. Ehil kişilerce yapıldığı sürece...

  3- Ye ekşiyi doğur Ayşe'yi, ye tatlıyı doğur atlıyı (Hakkı'yı versiyonu da var.) Artık biraz espri gibi söyleniyor. Sperm, X ya da Y cinsiyet genini taşıyarak, yumurtayı döllediği anda cinsiyet kesinleşiyor. Bizim öğrenmemiz için birkaç ay geçmesi gerekiyor.

  4- Denize girme, bebeğin mikrop kapar. Temiz olduğu sürece hamile annelerin deniz veya havuza girmesi sakıncalı değildir. Kendinizi zorlamadan yapılan yüzme gebelikte önerilen sporlardandır.

  5- Sen iki canlısın, iki kişilik yemen lazım Gebelikte daha fazla kalori gerek. Ama o kadar da değil. Fazladan alınan kilolar başta doğumu zorlaştırmak olmak üzere, yarar değil zarar getiriyor.

  6- Bebek saçlanınca miden yanmaya başlar. Çeşitli hamilelik komplikasyonlan arasında reflü çok yaygındır. Nedenlerini araştınrsanız, bebeğin saçlarının bunların arasında sayılmadığını göreceksiniz.

  7- Süt içmez, yoğurt yemezsen dişlerin dökülür. Hamilelikte diş kayıplarının en önemli nedeni diş etlerinde şişlik, kanamalara neden olabilen hamilelik gingivitisi ve buna bağlı oluşabilecek iltihaplanmalardır. Dişlerinizi iyi fırçalayın ve eğer bir sorun yaşarsanız, mutlaka diş hekiminizle görüşün.

  8- Göbeğin küçükse bebek küçüktür. Ultrason yardımı ile doktorlar belirli bir sapma ile bebeğin kilosunu tahmin edebiliyorlar. Bu konuda 'göz kararı' hükümsüzdür!

  9- Kalçan küçükse çatın dardır, normal doğum yapamazsın. Doktorunuz hamileliğinizin sonuna doğru bebeğin kafa çevresini ve annenin leğen kemiğini ölçecektir (basen genişliğini değil). İstatistiklere göre kadınların %90’ında çatı darlığı sorunu yaşanmıyor. Tombul kalçaların doğuma bir yararı yok!

  10- Cinsiyet tahminleri.Yine en sık duyacağınız şeylerden biri cinsiyet tahminleri olacaktır. Bahis toplamayı denerseniz, tahminlerin de o kadar da kararlı olmadıklarını göreceksiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hamilelik doğumla ilgili Forum Tarih
Hamilelik Belirtileri Nasıl Olur Gebelik ve Annelik 24 Eylül 2012
Hamilelik Boyunca Kaç Kilo Alınmalıdır Gebelik ve Annelik 29 Ağustos 2012
Hamilelik Belirtileri Nelerdir Gebelik ve Annelik 12 Ağustos 2012
Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar Gebelik ve Annelik 12 Ağustos 2012
Hamilelik Belirtileri Nasıl Başlar Gebelik ve Annelik 12 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş