Hamilelik Belirtileri- Hamile Miyim?

'Gebelik ve Annelik' forumunda NeslisH tarafından 24 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Hamilelik Belirtileri- Hamile Miyim? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bazı kadınlar gebe kalmanın ilk dakikasında hamile olduklarından emindirler. Diğerleri için gerçekten emin olana kadar çok sayıda belirtinin yanında beş tane pozitif hamilelik testi gerektirebilir. Hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız, hamileliğin genel işaretlerinden oluşan listemiz umduğunuz cevabı bulmanıza yardım edeceğini umarız! Eğer daha çok bilgiye ulaşmak istiyorsanız, Hamile misiniz?’i ziyaret ettiğinizden emin olun. Hamileliğin işaretlerini nasıl tanıyacağınızı ve sonrasında ne yapacağınızı bulun.

  Unutmayın, bütün kadınlar farklıdır, o yüzden hamileliğin bütün (veya birini) bu 10 genel işaretini yaşamayabilirsiniz.


  Hassas göğüsler/ meme uçları: Eğer hamileyseniz göğüslerinizin ve meme uçlarınızın gebelikten sonraki üç hafta içinde (adetiniz bir hafta kadar geciktiğinde) hassaslaştığını fark edeceksiniz. Şişmiş de olabilirler- adetinizi beklediğiniz zamankine benzer şekilde.
  Hafif beneklenmek veya kramplar: Eğer hamileyseniz, implantasyon döneminde hafif pembe beneklenme oluşabilir- - embriyo uterus duvarına yapıştığında. Bu, yumurtlamayı takiben sekiz veya on gün içinde olur, adet döneminizin vakti gelmeden biraz önce. Eğer az, düzensiz, pembeyse (ve adet gibi kırmızı ve ağır değilse), ve adetin normal seyrini izlemiyorsa ( az, çoğa doğru ilerleyen ve sonra tekrar azlaşan), beklenenden biraz daha önce olursa implentasyon kanamanızı adet kanamanızdan kolaylıkla ayırt edebilirsiniz Erken hamilelikte genelde kramplar da olur. Uterus ikinci üç aylık dönemde leğen kemiği tarafından desteklenip, daha iyi hale gelene, orta noktasını farz edene kadar adet kramplarına benzer kramplara eğilimlidir. Uterusun kasılmaları, egzersizle, orgazmla ve hatta pozisyonundaki küçük değişikliklerle bile artarak düzenli bir şekilde oluşur.
  Aeroları karartmak: Her hamilelikte- beklediğiniz adet vaktiniz civarında- aerolanızın ( göğüs ucunu çevreleyen daha koyu alan) kararmaya başladığını ve çapının büyüdüğünü fark edersiniz. Aerolanın daha koyu renginin yeni doğan bebeğin emmek için göğüs ucunu bulmasına yardım ettiğine inanılır. Aynı zamanda göğüslerinizin etrafındaki damarların daha görünür hale geldiğini de fark edersiniz ve bu Montgomery’nin tüberkülleri, aerolanın etrafına serpilmiş bu minicik yumrular genişler ve aerola başına ortalama 4 ila 48 arasında olarak sayıca artabilir.
  Aşırı derecede yorgunluk: Eğer hamileyseniz, ilk sekiz ila on haftalar içindeki en genel belirti bitkinliktir. Hamile olduğunuzda, vücudunuz önemli metabolik değişikliklere uğrar. Bütün vücudunuzun büyüyen bir bebeğin yeni sürecine uyum göstermesi gerekir. Çoğu kadın için, yorgunluk hamileliğin 12. haftasından sonra geçer. Mide bulantısı ve kusma: Eğer hamileyseniz oldukça erken bir zamanda- gebe kalındıktan sonraki hafta kadar erken- sabah bulantılarını yaşadığınızı fark edersiniz. Aynı zamanda sabah bulantısının yanlış adlandırıldığını da fark edersiniz. Bulantı her an oluşabilir- gündüz veya gece.
  Sık idrara çıkma: Adetiniz bir veya iki hafta geciktiğinde her zamankinden çok idrara çıktığınızı fark edersiniz. Bunun nedeni bebeğin uterusunuzda büyüyerek mesanenize baskı yapmasıdır.
  Kabızlık: Erken hamilelikte bağırsaklarınızda bir değişim fark edebilirsiniz. Hamilelik esnasında üretilen ekstra hormonlar bağırsakların rahatlamasına ve daha az çalışmasına neden olur.


  Bazal vücut ateşinde artış: Eğer bazal vücut ateşiniz adet vaktiniz geçtiği halde yüksek kalıyorsa ve yumurtlama öncesi seviyelere düşmüyorsa pekala hamile olabilirsiniz. Gebe kaldığınızda, yumurta aşılanacağı uterusa doğru bir hafta kadar sürecek seyahatinden sonra fallopia kanalında döllenir. Bu, vücudunuzun nihayet hamile olduğunu ortaya çıkardığı zamandır. hCG salındığında, kadın sıklıkla üçüncü bir ateş yükselmesi yaşar, ilki kadar yüksek değil ama yumurtlama sırasındaki ateş yükselmesinden sonra bir hafta ila 12 gün içerisinde herhangi bir yerde görülebilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hamilelik Belirtileri Hamile Forum Tarih
Hamilelik Belirtileri Nasıl Olur Gebelik ve Annelik 24 Eylül 2012
Hamilelik Belirtileri Nelerdir Gebelik ve Annelik 12 Ağustos 2012
Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar Gebelik ve Annelik 12 Ağustos 2012
Hamilelik Belirtileri Nasıl Başlar Gebelik ve Annelik 12 Ağustos 2012
Hamilelik Belirtileri Madde Madde Gebelik ve Annelik 12 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş