Hamile Olanlar Hangi Satlerde Güneşe Çıkmamalı

'Gebelik ve Annelik' forumunda gül_üm tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. gül_üm

  gül_üm Üye

  Hamile Olanlar Hangi Satlerde Güneşe Çıkmamalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yaz aylarında Hamilelere Güneş Uyarısı -Hangi Saatlerde Güneşe Çıkılmalı -Hamile Olanlar Hangi Satlerde Güneşe Çıkmamalı


  Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Aysun Kabasakal, hamilelerin yaz aylarında güneş ışınlarının dik geldiği 11.00- 15.00 saatleri arasında denize girmemeleri gerektiğini söyledi.

  Op.Dr. Kabasakal, “Hamileliklerinin son üç ayında olan kadınlar, denize girdikten
  sonra en fazla 10 dakika güneşlenmeli. Aksi halde tansiyon ve deri lekeleri sorunları yaşayabilirler” dedi.

  Hamileliklerinin ilk 3 ve son 3 ayında olan kadınlar için yaz mevsiminin en zor geçen dönem olduğunu belirten Op.Dr. Aysun Kabasakal, “Özellikle hamileliklerinin son üç ayında olan kadınlarda yaz mevsiminde sıcaklık ve basınca bağlı olarak tansiyon sorunlarını sık görüyoruz. Yine bu dönemde ödem, idrar yolu enfeksiyonları, mantar, deride lekeler, ayaklarda şişmeler görülüyor. Biz özellikle artan sıvı kaybı sebebiyle yaz aylarında günde en az 2 litre su içmelerini öneriyoruz” diye konuştu.

  Hamileler için en uygun sporun yüzme ve yürüyüş olduğunu ifade eden Op.Dr. Kabasakal, “Hamileliklerinin son üç ayında olan kadınlar denizde çok

  Yaz aylarında hamilelerin beslenmelerine de çok dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan Op.Dr. Aysun Kabasakal, “Günde altı öğün yemek yemeliler. Az az ve sık sık beslenmeliler. Hamileler için en uygun yaz tatlısı dondurmadır” ifadelerini kullandı.
  uzun süre kalmamalılar. Hamilelerin tansiyonları çok çabuk düşüp, yükselebiliyor. Sıvı kaybı ve güneşte fazla kalınmasına bağlı olarak tansiyon sorunlarıyla karşılaşabilirler” dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hamile Olanlar Hangi Forum Tarih
Sigara ve alkolün hamileliğe zararları nelerdir? Gebelik ve Annelik 27 Aralık 2015
Hamilelerin Dikkat Etmesi Gerekenler Gebelik ve Annelik 4 Şubat 2014
2013 Hamile Kabanları - 2013 Hamile Kaban Modelleri Bayan Giyimi & Bayan Modası 29 Ekim 2012
Hamilelik Belirtileri Nasıl Olur Gebelik ve Annelik 24 Eylül 2012
Hamilelik Boyunca Kaç Kilo Alınmalıdır Gebelik ve Annelik 29 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş