Haluk Levent'e dolandırıcılık davası..

'Magazin Haberleri' forumunda Dine tarafından 5 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Haluk Levent'e dolandırıcılık davası.. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ünlü şarkıcının 5 yıla kadar hapsi isteniyor

  [​IMG]

  Ünlü şarkıcı Haluk Levent bir kez daha hapse girme tehlikesiyle karşı karşıya. Antalya'da 2007 yılında bir iş yeri için alıcı olmasına, peşin 200 bin TL ödemesine rağmen tapuyu başkasının üzerine yaptırdığı, kalan borcunu da ödemediği iddia edilen şarkıcı Haluk Levent hakkında 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  Haluk Levent'in Solma Gıda Market Restoran'ı devren satılığa çıkaran Yılmaz Solma'yla tanışarak bu iş yerini bedeli karşılığında satın alma iradesini ortaya koyduğu belirtildi. Levent'in 200 bin TL nakit ödeme yaptığı, 800 bin TL'lik kalan bölümü için ise senet yaptığı kaydedilen iddianamede, şarkıcının senetleri ödemediği ileri sürüldü.

  ''SENETLERİ ÖDEYEMEDİM''

  Savcılıkta verdiği savunmada, söz konusu iş yerini Yılmaz Solma'dan kısmen peşin, kısmen senet karşılığı taksitler halinde aldığını ancak Şeyhmus Görken'e borçlu olduğu için satın aldığı bu taşınmazın kendi adına değil Görken adına tapuda devrinin verilmesi gerektiğini Yılmaz Solma'ya söylediğini ileri süren Levent'in, daha sonra bu iş yerinin bazı bölümlerinin imar yasasına aykırı olduğu öğrendiğini, senet bedellerini Solma'ya ödeyemediğini iddia ettiği bildirildi. İddianamede, sanatçının, savunmasında, ileri sürülen dolandırıcılık suçlamasını kabul etmediği belirtildi.

  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Haluk Levent'e dolandırıcılık Forum Tarih
Haluk Piyes Kimdir, Haluk Piyes Biyografisi Resimleri Sanatçı Tanıtımları 14 Haziran 2012
Haluk İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 25 Şubat 2012
Haluk Bayülken Kimdir - Haluk Bayülken Hayatı Biyografi & Otobiyografi 21 Eylül 2011
Haluk Gerger Kimdir - Haluk Gerger Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 4 Temmuz 2011
Gezgin Atlar Kitabı - Haluk Yücel Kitap, Resim ve Dergi 2 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş