Halit Kalkan İlköğretim Okulu Konya Ereğli

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 6 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Halit Kalkan İlköğretim Okulu Konya Ereğli konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Halit Kalkan İlköğretim Okulu Hakkında - Halit Kalkan İlköğretim Okulu Tanıtım - Halit Kalkan İlköğretim Okulu Resimleri - Halit Kalkan İlköğretim Okulu İletişim  [​IMG]

  Konya Ereğli Halit Kalkan İlköğretim Okulu Konya Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Konya Ereğli Halit Kalkan İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Konya Ereğli Halit Kalkan İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Konya Ereğli Halit Kalkan İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Konya Ereğli Halit Kalkan İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Halit Kalkan İlköğretim Okulu Tarihçesi:

  Okulumuz Ereğli'nin Güney Batısında, Karaman Ayrancı istikametinin DSİ Kanalının yanında Ereğli'ye 3 km uzaklıkta olup, Barbaros Mahallesindedir. Okulumuz Ereğli eşraflarından zahireci Halit Kalkan'ın arsa bağışlaması ile 1998 yılında temeli atılmış ve okulun ihalesi aynı yıl bakanlık tip projesi olarak Ankara'dan yapılmıştır. Okul kısa sürede bitirilmiştir. Okulumuz Merkez İlköğretim Okulu olarak devam eden Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Danışma Kurulunun 24.11.1999 tarih ve 27 sayılı kararı ile "Ereğli Halit Kalkan İlköğretim Okulu" adının verilmesi ve 1999-2000 eğitim öğretim yılından itibaren 22 derslik ve 480 öğrenci ile Eğitim Öğretime açılması ilgili karar valilik makamına sunulmuş ve 09.12.1999 tarihinde okulumuz adının "Halit Kalkan İlköğretim Okulu" olmasın valilik makamı karar vermiş, böylece okulumuz 1999-2000 eğitim öğretim yılında açılmıştır.

  Okulumuz zemin kat hariç 3 katlıdır. Okulumuzun 1.katında; 7 sınıf,1 bekleme odası, 1 hizmetli odası, 2. katta idari odalar, labaratuvarlar ve kantin bulunmakta, 3. katın tamamı sınıf olarak kullanılmaktadır.

  Oklulumuzda 22 dersliğin yanında, 1 müzik odası, 1 teknoloji ve tasarım işliği, 1 BT sınıfı, 2 fen ve teknoloji labaratuvarı, 1 rehberlik odası, revir, toplantı odası, hizmetli odaları, 4 idari oda, 1 anasınıfı, giyinme odaları,400 kişilik konferans salonu ve kantin bulunmaktadır.

  Okulumuzun açılması ile birlikte okulumuz taşıma merkezi olmuş ve yaklaşık 380 öğrenci Adabağ, Taşağıl, Melicek, Armağanlı, Yaburlar, Karaburun, Ulumeşe, Burhaniye, Kargacı ve Çimencik Köylerinden öğrenci taşınmıştır.Şuan için 570 öğrenci öğretimini devam ettirmektedir.

  Okulumuzun çeşitli ihtiyaçlarının giderilmesi için kurulan okul-aile birliğinde görevli olan Halil Çakmak okulumuz için çalışmalarını sürdürmüş olup, başta Halit Kalkan ve emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz

  Halit Kalkan İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: KONYA / EREĞLİ
  Adı: KONYA EREĞLİ HALİT KALKAN İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: BARBAROS MH. DSİ KANALI BOYU
  Telefon Numarası: 3327102451
  Faks Numarası:
  E-mail Adresi:
  Web Adresi: -

  Halit Kalkan İlköğretim Okulu Resimleri:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Halit Kalkan İlköğretim Forum Tarih
Aşkı Memnu Kitabının Özeti Halit Ziya Uşaklıgil Kitap Özetleri & E-Kitaplar 30 Eylül 2013
Halitpaşa Gazi Fatih İlköğretim Okulu Bilgileri Saruhanlı Manisa Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 18 Mayıs 2012
Refik Halit Karay Memleket Hikayeleri Kitabı Özeti Kitap Özetleri & E-Kitaplar 18 Nisan 2012
Refik Halit Karayın Kitapları Kitap, Resim ve Dergi 16 Nisan 2012
Refik Halit Karay Hangi Edebi Türde Eserler Vermiştir Seviyeli-Ciddi Konular 14 Nisan 2012

Bu Sayfayı Paylaş