Haliloba Köyü Araç Kastamonu

'Karadeniz Bölgesi' forumunda KaRDeLeN tarafından 12 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Haliloba Köyü Araç Kastamonu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  haliloba köyü bilgileri - haliloba köyü tanıtım - haliloba köyü resimleri  Haliloba, Kastamonu ilinin Araç ilçesine bağlı bir köydür.

  Tarihi

  eskilerden oba olarak bilinen halil oba köyüne yerleşen kişilerden oluşmaktadır onun yarı sıra tam karşısında ise aşağı oba köyü ve yukarı oba köyleri bulunmaktadır. Haliloba Aşağıoba Yukarıoba Ekinözü Saraycık köyleri kandillerde istenilen köylerde sırayla birleşerek seçilen köyden bir kişi mevlüt okutur...
  Kültür

  Köyün görenek ve geleneksel yemekleri yoktur.Geleneği Haliloba Aşağıoba Yukarıoba Ekinözü Saraycık köyleri kandillerde istenilen köylerde sırayla birleşerek seçilen köyden bir kişi mevlüt okutur...
  Coğrafya

  Kastamonu iline 58 km, Araç ilçesine 13 km uzaklıktadır.
  İklim

  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007 bilgi yoktur
  2000 50
  1997 46
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

  Altyapı bilgileri

  Köyde ilköğretim okulu yoktur Araç ilçesine bağlı yatılı okul düzeni vardır . Köyün içme suyu şebekesi vardır ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

  kaynak

  yerel net
  vikipedi özgür ansiklopedi  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş