Halide Edip Adıvar Anaokulu Sivas Merkez

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 21 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Halide Edip Adıvar Anaokulu Sivas Merkez konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Halide Edip Adıvar Anaokulu Sivas Merkez


  [​IMG]
  Halide Edip Adıvar Anaokulu Sivas Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Halide Edip Adıvar Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Halide Edip Adıvar Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Halide Edip Adıvar Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.
  Halide Edip Adıvar Anaokulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: SİVAS / MERKEZ
  Adı: HALİDE EDİP ADIVAR ANAOKULU
  Adresi: Halilrifatpaşa Mah.4.Eylül I.O.O.Yani
  Telefon Numarası: 3462219102
  Faks Numarası: 3462247706
  E-mail Adresi:
  Web Adresi: -
  Halide Edip Adıvar Anaokulu Hakkında
  Okulumuz 2003-2004 eğitim-öğretim yılında öğretime başlamıştır.İlk yılında çevre İlköğretim Okullarının anasınıfları kapatılarak öğrencileri toplanmış ve 45 öğrenciyle eğitim-öğretim yapılmıştır.Bu önemde okul yönetiminde İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Ahmet ESKİKARAHİSARLI vekaleten Okul Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.2004-2005 eğitim-öğretim yılı başında Zübeyde Hanım Anaokulu Müdür Yardımcısı Funda ARKUTCU Müdür olarak atanmıştır.
  Okul 3 sınıflı ve 100 öğrenci kapasiteli olarak planlanmıştır. Sınıfların bulunduğu birimde uyku odası ve yemek odası olarak planlanmış bölümler yoğun öğrenci talebini karşılayabilmek amacıyla sınıfa çevrilmiştir.Şuanda 5 derslikte 10 şube olarak 200 öğrenci ile eğitim-öğretime devam ettirilmektedir. 10 şubenin 1tane 5 yaş sabahçı, 1 tane 5 yaş öğlenci , 4 tane 6 yaş sabahçı, 4 tane 6 yaş öğlenci gruplardan oluşmaktadır.
  10 grupta çalışan öğretmenlerin hepsi okul öncesi eğitim öğretmenidirler. Bunların 4 ü kadrolu öğretmen 6 sı kadrosuz usta öğretici olarak çalışmaktadırlar.

  Okulda bir müdür görev yapmaktadır. Müdür yardımcısı kadrosu boş bulunmaktadır.Okul da bir erkek kaloriferci ve bir bayan memur görev yapmaktadır.Okulun işleyişini devam ettirebilmek için 5 sözleşmeli personel çalıştırılmaktadır. Bunların biri aşçı, bulaşık ve yemekhane temizliği, ikisi sınıf ve okulun diğer birimlerinin temizliği ve biri danışma görevlisi olarak çalıştırılmaktadır.
  Okul bir kattır.Bodrum kat mutfak, yemekhane,oyun parkı botanik bahçesi zeka oyunları sınıfı ve kalorifer dairesi olarak değerlendirilmiştir.
  Her bağımsız anaokulunda olduğu gibi amaç 6 yaş öğrencilerinin okul öncesi eğitim almadan ilkokula başlamamalarıdır. Kapasite üstü çalışan bir okul olarak okul müdürü, öğretmenler ve personelin amaçları doğrultusunda emin adımlarla ilerledikleri görülmektedir.
  Okul müdürünün öğretmenlerden en önemli beklentisi çocukların sadece okul öncesi eğitim almaları dışında bunun kaliteli bir eğitim dönemi olmasıdır.
  Çünkü iyi bir öğretmenin özelliği el becerisini geliştirmek kadar zihinsel gelişimine de önem vermesidir.Okula yeni gelen öğretmenlerin okuldaki ortama uyum sağlamasında okul müdürü toplam kalite yönetiminin öğretmenlerin içlerine sindirmelerini ve işlerini koşulsuz şartsız müşteri memnuniyeti ilkesine uygun yapmaları için toplantılarda sık sık bu konuları dile getirmektedir.Verilen iyi bir okul öncesi eğitiminin geri dönütü öğrencilerimizin İlköğretim Okulunda gösterdikleri başarı olacaktır.

  Halide Edip Adıvar Anaokulu Resimleri
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Nisan 2015

Yükleniyor...
Benzer Konular - Halide Edip Adıvar Forum Tarih
Ateşten Gömlek Kitabının Özeti Halide Edip Adıvar Kitap Özetleri & E-Kitaplar 30 Eylül 2013
Halide Edip Adıvar Kimdir, Halide Edip Adıvar Biyografisi Hayatı Eserleri Biyografi & Otobiyografi 14 Mart 2013
Halide Edip Adıvar Toplum Yaşamını Değiştirme İle İlgili Neler Yapmıştır? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 19 Ekim 2012
Halide Edip Adıvar Türk Toplumuna Katkıları Nelerdir Seviyeli-Ciddi Konular 2 Mayıs 2012
Halide Edip Adıvar Sözleri, Halide Edip Adıvarın Sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 1 Mayıs 2012

Bu Sayfayı Paylaş