Hakkı Bulut’tan Müthiş Bir Anı

'Magazin Haberleri' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 2 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Hakkı Bulut’tan Müthiş Bir Anı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yıllar önce hem öğretmenlik yapan hem de şarkı söyleyen Hakkı Bulut, Osmaniye’de görevi sırasında yaşadığı müthiş bir anıyı ’İbo Show’ programında izleyenlerle paylaştı.

  [​IMG]
  [SIZE=-1][​IMG]
  Yılların sanatçısı Hakkı Bulut, Adana Öğretmen Okulu’nu bitirdikten sonra bir dönem Anadolu’nun çeşitli köşelerinde öğretmenlik yapmıştı.

  atv’de İbrahim Tatlıses’in ’İbo Show’ programına konuk olan Hakkı Bulut, Osmaniye’nin Kumarlı köyünde öğretmenlik yaptığı sırada başından geçen ilginç olayı şöyle anlattı:

  "Öğretmenlik yapıyorum. ’Ben Buyum’ isimli plağım vardı. Şimdi her tarafta ’Ben Buyum’ çalıyor. O zaman hakkımda öldüğüme dair şayia çıktı. Benim akrabalarım bile arıyorlar annemi babamı, ’Ne oldu bu çocuğa?’ diyorlar. Onlar bile inanmışlar. Şimdi minibüse bindim. Tabii psikolojik olarak şöhret olmuş bir sanatçının, o zaman halk, altında Mercedes’leri var, ceplerinde milyarları var, daireleri var diye biliyor. Oysa ben, minibüsün içerisinde yer yok Ceyhan’a gidiyorum. Ayakta duruyorum, demirden tutmuşum. Çıkardı adam plağı soktu, döndü plak. Bitti, bir daha... Bendeki sevinci düşünün. ’Yazık yaa bu çocuk ölmüş’ dedi. Başka yolcu da ’Ne biçim ses, ne biçim beste’ diye övünce ben düşünemedim herkesin beynindeki Hakkı Bulut nasıl biri... ’Yaaa kardeşim Hakkı Bulut ölmedi, kendisi şu anda Kumarlı’da öğretmenlik yapıyor’ dedim. Şoför döndü bana sert sert, ’Sen nereden biliyorsun lan’ dedi. ’Yaa abi Hakkı Bulut benim’ dedim. Demez olaydım, sanki minibüsün içerisinde soğuk bir kar yağdı. Hiçbir şey demedi, bir frene bastı, sağa çekti arabayı. Döndü muavine, ’At lan şunun valizini aşağı’ dedi. O da valizi arka kapıdan indirirken bir tekme koydu, valiz darmadağınık. Döndü bana ’İn lan Allahsız aşağıya’ dedi. ’Abi benim’ dedim. ’İn oğlum’ dedi, tokat kalktı. Ben tabii inmez miyim, indim. 2,5 lira yol parası, attı bana aynen şöyle: Lan oğlum git, amale bak pamuk topluyor. Onlara Hakkı Bulut diye şarkı okursun. Allahsız kitapsız."
  [/SIZE]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hakkı Bulut’tan Müthiş Forum Tarih
Kul hakkının önemi kısaca Dini Sohbetler Dini Forum 18 Şubat 2017
Kul hakkı ne demek Dini Terimler Sözlüğü 15 Şubat 2017
Okulda faaliyet gösteren eğitsel ve sosyal kulüpler hakkındaki düşünceleriniz nedir Öğretmenlerimizin Bölümü 15 Şubat 2017
Darülacezenin günümüzde de insanlara hizmet vermeye devam etmesi hakkında düşünceleriniz nedir Sorular ve Cevaplar 6 Şubat 2017
Teknolojik ürünlerin doğru kullanılıp kullanılmadığı hakkında ne düşünüyorsunuz kısaca Bilim & Teknoloji 4 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş