Hakim Ömeronsun İlköğretim Okulu Bilgileri Selçuklu Konya

'Konya Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 17 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Hakim Ömeronsun İlköğretim Okulu Bilgileri Selçuklu Konya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hakim Ömeronsun İlköğretim Okulu Hakkında - Hakim Ömeronsun İlköğretim Okulu Tanıtım - Hakim Ömeronsun İlköğretim Okulu Resimleri - Hakim Ömeronsun İlköğretim Okulu İletişim


  [​IMG]

  Hakim Ömeronsun İlköğretim Okulu Konya Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Hakim Ömeronsun İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Hakim Ömeronsun İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Hakim Ömeronsun İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Hakim Ömeronsun İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Hakim Ömeronsun İlköğretim Okulu Vizyonu ve Misyonu :

  Hakim Ömer Onsun İlköğretim Okulu, öğrencilerine 1.sınıftan 8. sınıfa kadar, geleceğin iş dünyasının ve küreselleşen toplumunun sağlıklı ve pozitif katılımcıları olmaları için gereken yetenek, bilgi, beceri ve ahlaki değerleri en üst düzeyde öğrencilerine kazandırmayı hedeflemiş bir okuldur.Bu konuda model bir okul olmayı hedeflemektedir.
  Okulumuz, öğrencilerin bireysel yeteneklerini geliştirmek, sınıf tecrübelerini günlük hayata aktarmayı öğretmek için yenilikçi metotları, teknolojiyi, farklı öğretim tekniklerini kullanarak onları eleştirisel düşünen, ömür boyu öğrenmeye devam eden, yerel, ulusal ve uluslararası platformlarda bilgili katılımcılar haline getirmeyi hedefler.

  * Ahlaki eğitim okulda önemle vurgulanır. Dürüstlük, sorumluluk, samimiyet, kişisel hak ve özgürlükler, karşilıklı saygı her ortamda ve her zaman korunup, teşvik edilir.
  * Problem çözme, takım çalışması, iletişim becerileri, aktif diyalog her zaman cesaretlendirilir.
  * Öğrenme öğretmekden daha temeldir. Öğrenmeyi öğrenmek en temel amaçtır.
  * Müzik, resim, spor, drama çocukların gelişiminin gerekli yapı taşları olarak görülür ve çocukların kendilerini ifade etmeleri için aktif olarak kullanılır.
  * Okulun demokratik bir öğrenme toplumu olarak korunması amacıyla, ifade özgürlüğü ve aktif öğrenci katılımı her zaman desteklenir.
  * Okul kişinin kendini tanıması ve bilmesinin toplumun sağlıklı, üretken ve mutlu bir bireyi olmanın ön şartı olduğunu bilir ve bu doğrultuda her öğrencinin kendi farkındalığını arttırmak için çabalar.

  Hakim Ömeronsun İlköğretim Okulu Resimleri:

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş