Hajo Herrmann Kimdir - Hajo Herrmann Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda SeLeN tarafından 8 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Hajo Herrmann Kimdir - Hajo Herrmann Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hajo Herrmann Kimdir - Hajo Herrmann Resimleri - Hajo Herrmann Biyografisi - Alman Avukat Hajo Herrmann  Hans-Joachim "Hajo" Herrmann (d. 1 Ağustos 1913 - 5 november 2010), II. Dünya Savaşı sırasındaLuftwaffe bombacı pilotu ve sonradan bir Avukat olarak Yahudi soykırımı odaklanan aşırı sağ siyasi aktivist. Savaş sırasında Luftwaffe'nin yüksek rütbeli ve etkili bir üyesiydi.

  [​IMG]

  Savaşı sırasında Luftwaffe en yenilikçi hava savaş taktikçilerinden biriydi. Bir piyade subayı olarak görev yaptığı askeri kariyerine 1935 yılında yeni kurulan Luftwaffe'de başlamıştır. 1936'dan 1937 yılına kadar Kondor Lejyonununda bir bombardıman pilotu oldu.

  Aralık 1943'de Luftwaffe Hava Savunma Müfettişi olarak atandı. Savaştan sonra Ruslar tarafından yakalandı ve 10 yıl esir kaldı. Ekim 1955'te Almanya'ya geri dönünce hukuk eğitimi için Düsseldorf'a yerleşti. Avukat olarak Otto Ernst Remer, David Irving ve Fred A. Leuchter'ı gibi Holokost inkarcılarını savundu.

  Hajo Herrmann Wehrmacht Albayı olarak hala hayatta olan en yüksek Alman Wehrmacht subaylarından biridir. II. Dünya Savaşı üzerine Hajo Herrmann bugün yayınlanan kitapları yeralmakla beraber Alman Halk Birliği ve Almanya Milliyetçi Demokratik Partisi için konuşmacı olarak katılmaktadır.
   

Bu Sayfayı Paylaş