Haftanın filmleri..

'Sinema Dünyasından Haberler' forumunda Dine tarafından 2 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Haftanın filmleri.. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Haftanın filmleri..

  [​IMG]  Tür : Komedi
  Gösterim Tarihi : 2 Nisan 2010
  Yönetmen : Kamil Aydın
  Senaryo : Tahir Alper Çağlayan , Metin Zakoğlu (Kitap)
  Yapım : 2010, Türkiye , 98 dk.

  Oyuncular


  Ragıp Savaş , Mine Tugay , Metin Zakoğlu , Fatma Toptaş , Asuman Dabak
  Kamil Aydın’ın yönettiği ve Ragıp Savaş, Mine Tugay, Metin Zakoğlu ile Fatma Toptaş’ın oynadığı Herkes mi Aldatır?, 02 Nisan 2010’da UIP Filmcilik dağıtımıyla Havva Ünal Production - Mars Entertainment Group tarafından vizyona çıkarılıyor.


  [​IMG]


  Tür : Fantastik / Macera / Aksiyon
  Gösterim Tarihi : 2 Nisan 2010
  Yönetmen : Louis Leterrier
  Senaryo : Travis Beacham , Phil Hay
  Yapım : 2010, ABD / İngiltere

  Oyuncular


  Sam Worthington . (Perseus) , Liam Neeson (Zeus)Ralph Fiennes , (Hades) , Izabella Miko (Athena) , Gemma Arterton (Io) , Alexa Davalos (Andromeda)Danny Huston , (Poseidon) , Tamer Hassan (Savaş Tanrısı)

  Nihai güç için süren mücadele, insanları krallara karşı ve kralları da tanrılara karşı kışkırtmaktadır. Diğer taraftan, tanrılar arasındaki savaşta dünyayı yok edebilecek güçtedir. Bir tanrı olarak doğmuş, ancak insan gibi yetiştirilmiş olan Perseus (Sam Worthington), ailesini yeraltı dünyasının kinci tanrısı Hades (Ralph Fiennes)'e karşı korumak konusunda çaresizdir. Kaybedecek hiçbirşeyi kalmayan Perseus, Zeus (Liam Neeson)'un güçlerini ele geçirebilecek ve dünyaya cehennemi yaşatabilecek Hades'e karşı, çok tehlikeli bir görevi yönetmeye gönüllü olur. Şeytanlarla ve korkunç canavarlarla olan savaşı kazanmanın tek yolu tanrı olarak güçlerini kabul etmek ve kendi kaderini çizmektir.

  “Titanların Savaşı / Clash of the Titans” Louis Leterrier (“The Incredible Hulk”) tarafından yönetiliyor.
  Uluslararası kadronun başrol oyuncusu Avustralyalı Sam Worthington (“Terminator Salvation / Terminatör Kurtuluş”, yaklaşan “Avatar”) tanrıların kralı, Zeus’un ölümlü oğlu Perseus’u canlandırıyor. Oscar® Adayı Liam Neeson (“Taken / 96 Saat”, “Schindler’s List”) Zeus’u ve Oscar® Adayı Ralph Fiennes (the “Harry Potter” films, “The English Patient”) insan korkularından beslenen, yeraltı tanrısı, Hades’i canlandırıyor. Diğer rollerde ise Gemma Arterton (“Quantum of Solace”), Perseus’a yolculuğu boyunca manevi rehberlik eden gizemli Io’u, Mads Mikkelsen (“Casino Royale”) Perseus’un arayışına kılıcıyla katılan Draco’yu, Jason Flemying (“The Curious Case of Benjamin Button / Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi”) bir zamanlar kral olan ancak korkunç bir canavara dönüşen Acrisius’u ve Alexa Davalos da, (“Defiance”) Perseus başarılı olamazsa hayatını kaybetmeye mahkum olan prenses Andromeda’yı canlandırıyor.

  Kamera arkası ekibinde:
  görüntü yönetmeni Peter Menzies Jr. (“The Incredible Hulk”);
  yapım tasarımcısı Martin Laing (“Terminator Salvation”);
  editör Vincent Tabaillon (“The Incredible Hulk”);
  editör David Freeman (“The Full Monty”);
  Oscar® ödüllü kostüm tasarımcısı Lindy Hemming (“Topsy - Turvy”, “The Dark Knight”);
  Oscar® Adayı görsel efektler amiri Nick Davis (“The Dark Knight”);
  Oscar® Adayı protez amiri Conor O’Sullivan (“The Dark Knight”, “Saving Private Ryan”)
  Oscar® Ödüllü özel görüntü efektleri ve animatronik amiri Neil Corbould (“Gladiator”);
  Oscar® Ödüllü makyaj ve saç tasarımcısı Janny Shircore (“Elizabeth”); ve besteci Craig Armstrong (“Moulin Rouge!”) yer alıyorlar.

  [​IMG]
  Tür : Macera / Fantastik / Gizem
  Gösterim Tarihi : 2 Nisan 2010
  Yönetmen : Terry Gilliam
  Senaryo : Terry Gilliam , Charles McKeown
  Yapım : 2010, Kanada / İngiltere / Fransa ​

  Oyuncular ​

  Johnny Depp (Tony1) , Jude Law (Tony2) , Heath Ledger (Tony) , Colin Farrell (Tony3) , Christopher Plummer (Doktor Parnassus) , Lily Cole (Valentine)
  The Imaginarium of Doctor Parnassus günümüzde geçen bir fantastik ahlak hikayesidir. İzleyicilere, ışık ile eğlence ya da karanlık ve kasvet arasında seçim yapma konusunda karşı koyulmaz bir fırsat sunan gezgin bir gösteri olan olağanüstü ‘Imaginarium’un ve Dr Parnassus’un hikayesini anlatmaktadır.

  İnsanların düş gücünü etkileme konusunda olağanüstü bir yeteneğe sahip olan Doktor Parnassus karanlık bir sır ile lanetlenmiştir. Müzmin bir kumarbaz olan Parnassus şeytan Bay Nick ile binlerce yıl önce bir iddiaya girer ve ölümsüzlüğü kazanır. Yüzyıllar sonra, tek gerçek aşkıyla karşılaşınca Dr. Parnassus şeytanla bir başka anlaşma yapar, kızının 16 yaşına ulaştığı gün Bay Nick’in mülkiyetine geçmesi şartıyla, ölümsüzlük karşılığında gençliğe ulaşır.


  [​IMG]


  Gösterim Tarihi : 2 Nisan 2010
  Yönetmen : Miraz Bezar
  Senaryo : Miraz Bezar
  Görüntü Yönetmeni : Isabelle Casez
  Yapım : 2010, , 102 dk.

  Oyuncular


  Şenay Orak (Gulîstan) , Muhammed Ali (Fırat) , Hakan Karsak (Nuri Kaya) , Suzan İlir (Dîlan / Dîlara ) , Fahriye Çelik (Anne) , Alişan Önlü (Baba) Diyarbakır Batman yolunda, karanlık bir Mayıs gecesinde, on yaşındaki Gülistan’ın ve kardeşi Fırat’ın hayatı acı bir şekilde değişir. Gazeteci olarak çalışan babaları ve anneleri çocukların gözleri önünde öldürülürler. Geriye sadece Gülistan, Fırat ve annelerinin kollarında ağlayan altı aylık kız kardeşleri Dilovan kalır.

  Çocukların tek akrabaları teyzeleri olan Yekbun’dur. Ama kısa bir süre sonra teyzeleri de kaybolunca, Gülistan ve Fırat, tamamen kendi başlarına kalırlar.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Haftanın filmleri Forum Tarih
Haftanın Günleri Okul Şarkısı Çocuk Şarkıları & Videolar 19 Aralık 2010
Days of the week - İngilizce Haftanın Günleri İngilizce Tercümeler 2 Aralık 2010
Potada haftanın en değerli oyuncusu Basketbol 29 Ekim 2010
Haftanın Günleri Çocuk Şarkısı Çocuk Şarkıları & Videolar 4 Ağustos 2010
Futbolda haftanın programı belli oldu Spor Haberleri 12 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş