Hafta Sonu Hava Nasıl Olacak?

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 14 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Hafta Sonu Hava Nasıl Olacak? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hafta Sonu Hava Nasıl Olacak?
  [​IMG]

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülke genelinde görülecek olan yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege ile Doğu Anadolu'nun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI: Batı bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Marmara ile zamanla iç ve batı bölgelerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.
  METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ: Yağışların; Akdeniz, İç Ege (Denizli, Afyon, Uşak ve Kütahya) ile İç Anadolu'nun güney ve batısı (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman ve Niğde) ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, taşkın, su baskını vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  ÇIĞ VE KAR ERİMELERİ RİSKİ: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde doğusu (Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, ve Bilecik) VE İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  EGE: Çok bulutlu ve Kuzey Ege kıyıları dışında bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle yağmur ve sağanak, Afyon, Kütahya ve Uşak çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde görülecek olan yağışların; sabah saatlerinde İç Ege (Denizli, Afyon, Uşak ve Kütahya) ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde Batı Akdeniz'de (Antalya, Isparta ve Burdur) ve öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz'de(Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş) kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin batısı (Ankara, Eskişehir ve Konya) ile Sivas çevreleri, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; güney ve batısında (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman ve Niğde) kuvvetli olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ: Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Bolu ve Kastamonu çevrelerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel kar erimesi ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzeyi ile akşam saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  İZLE​


  Kod:
  value="http://www.analiztv.com/player.swf?v..
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hafta Sonu Hava Forum Tarih
İstanbula Yakın Hafta Sonu Tatil Yerleri Türkiye Tatil Yerleri Hoteller 2 Aralık 2011
27 Ocak 2011 Süper Loto 171. Hafta Çekilişi Sonuçları Şans Oyunları 28 Ocak 2011
1 Aralık 2010 Şans Topu 494. hafta Çekilişi Sonuçları Şans Oyunları 1 Aralık 2010
1 Kasım 2010 On Numara 430. hafta çekiliş Sonuçları Şans Oyunları 1 Kasım 2010
Haftasonu Caz Keyfi 2010 Albümü Albüm Tanıtımları 16 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş