Hafızlık Duası

'Dinimizin Direği Namaz' forumunda Dine tarafından 31 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Hafızlık Duası konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kimseler hatırımızı bilmezken hatırımızı bilip bizi yokluktan varlığa çıkaran Hâlıkımız hatırımızı saydığın için hatırlayabilen zihnimizi kelâmının hıfzı için kullandık. Bizi hatırladığımız kutlu kelâmının her harfi hatırına burada da orada da iyiler arasında hatırlananlardan eyle.

  Kimselerin bizi anmaya değer bulmadığı unutulduğumuz o devirlerden bizi rahmetinle çekip çıkardın insan eyledin anılmaya değer kıldın ey Rahman. Bize andığımız anladığımız her Kur’ân ayetinin anlamını giydir bizi kelâmının diriltici gücüyle ayağa kaldır. Adımızı hep Kur’ân’la andır.

  Başkalarının bizi sevmeye değer bulmadığı arayıp sormadığı kapılarda beklemediği bir yere çağırmadığı zilletli haller içinden çekip de kelâmının muhatabı eyledin. İşitir konuşur ve anlar eyledin. Kelamını dilimize şeker gibi tatlı eyle ayetlerinin tilavetiyle dudağımıza suların dokunuşu gibi serinlikler bahşet. Kur’ân’la geçirdiğimiz anları ayetlerini anlamaya ayırdığımız geceleri ve gündüzleri en sevimli anlarımız eyle.

  Kelamını nefesimizde meltemler gibi taşıyoruz ey Rabbimiz. Nefeslerimizi hidayet rüzgârları eyle. Kur’ân’ını zihinlerimizde ırmaklar gibi akıtıyoruz ey Rabbimiz. Zihinlerimizi Seni tanımanın sonsuz denizine vasıl eyle. Ayetlerini kalbimizde rahmet yüklü bulutlar gibi gezdiriyoruz ey Rabbimiz. Kalbimizden çorak gönüllere yağmurlar hasıl eyle.

  Lafzının hafızı olduğumuz Kur’ân’ın manasına da muhafız eyle bizi.

  Halimizi Kur’ân’ca eyle. Sözümüzü Kur’ân’dan eyle. Özümüzü Kur’ân’la süsle. Yolumuzu Kur’ân’lı eyle. Yüzümüzü Kur’ân’a dönük eyle. Ahlakımızı Kur’ân’ın ahlakı eyle…


  Senai Demirci
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hafızlık Duası Forum Tarih
Diyanet İşleri Hafızlık Tespit Sınavı Sonuçları 2011 SBS - ÖSS - Sınavlar 13 Nisan 2011
Kadir gecesi şükür namazı ve duası İman ve İslam Forumu 2 Temmuz 2015
Bereket Duası Okunuşu ve Anlamı Dualarımız Dua paylaşımları 12 Ekim 2013
Hatim Duasından Önce Hangi Sureler Okunur Dualarımız Dua paylaşımları 27 Temmuz 2013
Kuranı Kerim Hatim Duası Nasıl Yapılıyor Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri 1 Temmuz 2013

Bu Sayfayı Paylaş