Hacklenmiş Mailinizi Geri Almak Resimli Anlatım

'MSN Diğer Paylaşımlar' forumunda Siraç tarafından 21 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Hacklenmiş Mailinizi Geri Almak Resimli Anlatım konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aşağıdaki yazıyı support@hotmail.com adresine mail olarak gönderiyorsunuz...

  To whom it may concern, Our e maıl addresses have hacked by Mr. hackleyen kişi. Thıs unlawful actıon also effected our busıness. Our customers have been dısturbed and cause financial loss to our company. We would lıke tou to take nececcary precautıons. We are lookıng forward to hear from you. our hacked mail adress is ,I recomand you to send my new pass to this adress : Su an kullandığınız mail adresiniz Kınd Regards Mr. Sizin İsminiz...

  support@hotmail.com a gönderdiğinizden bir süre sonra size ulaşıyorlar ve birkaç soru soruyorlar. Bilgilerinizi isteyecekler sizin gerçekten o kişi olduğunuza inanmaları için... Siz bilgilerinizi verdikten sonra yeni bir şifre verilecek size..


  Daha Ayrıntılı Anlatım :


  - First and Last Name  - Sign-in name (the account you are having difficulties with)  - Date of birth (Month/Date/Year)  - Country or Region  - State  - ZIP or Postal Code  - Approximate date of last successful sign-in  - Approximate date of account registration  - List of as many former passwords you used with this account as far back as you can remember.  - List of Secret Questions and Answers you used with this account as far back as you can remember.  - List of as many of your Folders as you can remember aside (if any) as you can remember apart from the default

  folders such as Inbox, Drafts, Sent Messages and Trash Can.  - The name of your Internet Service Provider. If you access your account from outside your home, please include the

  name of the organization.  ISP (Internet Service Provider) is the service provider you use to gain access to the internet. In other words, ISP is

  the company that provides you with internet connection. If you access your account from outside your home (for

  example, from school or work) please include the name of the organization.  - Your IP address. You may check it by going to http://www.whatismyip.com and then a number will be provided to you.

  example: 111.11.11.111. please provide as many as you can.


  Türkçesi :


  - İsim Soyisim  - Hacklenen mail adresi  - Doğum tarihiniz( ay/gün/yıl )  - Ülke  - Şehir  - Posta Kodu ( ZIP )  - Tahminen en son giriş yaptığınız tarih  - Tahminen hacklenen maili ilk aldığınız tarih  - En son kullandığınız şifre  - En son kullandığınız gizli sorunuz ve cevabı  - Inbox'ınızda ya da diğer klasörde hatırladığınız dosyalar ( gelen mailler falan )  - İnternet servis sağlayıcınız ( Herhangi bir şirketten bağlanıyosanız şirketin adı ya da Türk Telekom gibi .. )  - Ip Adresiniz .. http://www.whatismyip.com adresinden öğrenebilirsiniz. ( Hacklenen mailinize genelde giriş yaptığınız yerden ip adresinize bakınız )

  Uygun bir ingilizceyle bu bilgileri gönderirseniz hesabınıza restart atılıp, yeni şifre size gönderilecektir. Mailinizi "passport@css.one.microsoft.com" adresine göndermelisiniz. 24 saat içinde cevap gelecektir.
   

 2. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  öncelikle bu adrese giriyoruz TIKLA

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Karşınıza " Kullanılabilir dil seçeneği " menusu gelecek. Kullandığınız Msn Messenger dil seçiminiz Türkçe olduğu halde bu adımdan sonrasına yabancı dil kullanarak devam etmeniz gerekiyor.Ne yazık ki Türkçe desteği henüz yok. Biz İngilizce (İngiltere) linkine tıklayarak devam edelim.

  . Karşınıza " To get help, first select the service below that has an issue." baslıklı ekran gelecek "standart services" tablosundan yardım alacagınız servisi tıklayın. Biz "MSN Messenger" Servisini seçerek devam edelim.


  [​IMG]

  burada önemli bu forumu eksiksiz doldurmak gerekiryor..

  Karşınıza sorununuzu anlatacağınız son bir ekran çıkacak !!
  Bu ekranda 2 adet forum var 1 numaralı forum yukarıda gördüğünüz gibi!! basit .

  2 numaralı forumda ise yetkililerin sorununuzu anlayabilmeleri için bazı ipuçları vermeniz gerekiyor.

  Örneğin : Ne tür bir internet bağlantısına sahip olduğunuz , nerden bağlandığınız , firewall kullanıp kullanmadığınız ,bu bilgileri resimdeki gibi tanımlayın. Sorununuzu anlatacak boş kutuya ise " My MSN Messenger account has been hacked by someone. Please help me ! " gibi bir mesaj yazın. Sakın buraya türkçe yazmayın.  [​IMG]

  Sayfanın altında yer alan “Submıt” e tıklıyoruz ama unutmayın task forum olduğu için bir numara verecekler bunu da not edin.

  your support ticket number yazan yerin yanndaki numara.  bu işlemlerden sonra olay size gelecek maile kalıyor.bu mailde size doğum tarihiniz ay gün olarak.ve bir kaç bilgi daha isteyecekler.bunlarıda cevapladıktan sonra size mail bilgileriniz ulaşacaktır.
   

 3. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için teşekkürler
   

Bu Sayfayı Paylaş