Hackerların yeni hedefi

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda DilzaR tarafından 22 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Hackerların yeni hedefi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kalp hastalarının kullandığı uzaktan kumandalı kalp pillerinin yakında hackerların yeni hedefi olabileceği belirtildi.

  Bu da binlerce hastanın tehlikede olması demek. Hackerlar şimdi de kalp hastalarının kullandıkları uzaktan kumandalı kalp piline göz dikti. ABD'li doktorlar, son yıllarda kullanımı giderek artan uzaktan kumandalı kalp pillerinin, hackerların yakında hedefleri arasına girebileceğini belirterek, bu durumu engellemenin yollarını arıyor.

  Seatlle’daki Washington Üniversitesi'nden bilgisayar uzmanı Doktor Tamara Denning, uzaktan kumandalı kalp pili sayesinde doktorun hastanın kalp ritimlerini kilometrelerce uzaklıktan bile rahatlıkla ayarlayabildiğini, bu durumun aynı zamanda hastalar için önemli bir risk taşıdığını söyledi.

  KALPLERİ DE KIRABİLECEKLER

  Cihazların radyo dalgalarının, hackerlar tarafından kırılabileceğini vurgulayan Dr. Denning, bu durumda binlerce hastanın hayatının tehlikeye gireceğini kaydetti. Denning, bu riski ortadan kaldırmak için, hastaların üzerinde taşıyabilecekleri ve kalp pilini doktorun dışındaki insanlardan korumaya yarayacak yeni bir 'perdeleme' cihazı geliştirdiklerini açıkladı. Kol saati şeklinde tasarlanan cihazın yakında test kullanımına başlanacağı belirtildi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hackerların yeni hedefi Forum Tarih
Merhaba Aranıza Yeni Katıldım. Aramıza Yeni Katılanlar 22 Mayıs 2017
Yeniçeri ocağını hangi padişah kaldırdı kısaca Tarihi Bilgiler 12 Şubat 2017
Coğrafi keşifler sonrası yeni ticaret yollarının bulunmasının devletlerin gelişmesine katkıları Eğitim Bilgileri 7 Şubat 2017
Tanzimat Fermanı'nın getirdiği yenilikler madde madde Tarihi Bilgiler 1 Şubat 2017
Osmanlı Devleti'nin yeni bir savaşa hazır olduğu söylenebilir mi kısaca? Tarihi Bilgiler 30 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş