Hacker'dan korunmanın tek yolu!

'Bilim & Teknoloji' forumunda DilzaR tarafından 9 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Hacker'dan korunmanın tek yolu! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilgisayar korsanlarının eski bilgisayarların sabit sürücülerinden bilgi çalmalarını önlemenin tek yolunun, bunları tamamen imha etmek olduğu ortaya çıktı.
  LONDRA- Computing dergisi tarafından yapılan bir araştırmada, online satış sitesi eBay'den satın alınan 8 eski bilgisayardan 22 bin silinmiş dosya bulundu.
  Ücretsiz bir yazılım sayesinde dosyaların silinmesine rağmen yeniden bulunabilmesinin, kullanıcıların dosyaları tamamen silerken bir kez daha düşünmeleri gerektiğini gösterdiğini belirten bilgisayar güvenliği uzmanları, sabit sürücüleri tamamen imha etme önerisinde bulunuyorlar.
  Bilgisayar korsanlarının internet müzayedeleri veya çöplükten aldıkları bilgisayarların sabit sürücülerini, kullanıcıların önemli bilgilerini elde etmek için kullandıklarını belirten uzmanlar, dosyaları ve bilgileri tamamen silmek için bazı programlar bulunsa da bunun tek çözüm olmadığının altını çiziyorlar.
  TAM İMHA!
  Computing dergisine göre, önemli bilgileri bilgisayar korsanlarından "saklamanın" yegane çözümü tam bir imha; bunun için de bir "çekiç" kullanılması öneriliyor.
  Sabit sürücüyü bir çekiçle parçalamanın bile verilerin sonu anlamına gelmeyebileceğini, sabit sürücü plakası fiziksel olarak hasar görse bile, pahalı ve sofistike yöntemlerle silinen bilginin yeniden bulunabileceğini belirten uzmanlar, ancak kredi kartı bilgisinin internette 10-15 dolara satıldığı bir ortamda kötü niyetli kişilerin böyle pahalı ve zor yöntemlere başvurmasının gereksiz olduğun
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hacker'dan korunmanın yolu Forum Tarih
Türk hacker'dan Filistin protestosu İnternet ve Network 31 Aralık 2008
Zararlı alışkanlıklardan korunmanın yolları kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 19 Mayıs 2014
Kalp ve damar hastalıklarından korunmanın yolları maddeler halinde Genel Sağlık 12 Nisan 2014
Hastalıktan korunmanın yolları madde madde Genel Sağlık 21 Şubat 2013
Deprem Ve Yangından Korunmanın Yolları Nelerdir? Seviyeli-Ciddi Konular 6 Ocak 2013

Bu Sayfayı Paylaş