Hacker, banka bile kurmuş !

'Yurt İçi Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 15 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Hacker, banka bile kurmuş ! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tuzla'da yakalanan hacker Evyapan'ın, kredi kartına özel cihazlarla Banker Trust (güven) yazdırıp, bol bol alışveriş yaptığı ortaya çıktı..
  ABD ile Avrupa'da bir çok bankanın korkulu rüyası haline gelen ve Tuzla'daki lüks bir villada, 7 kişilik ekibiyle birlikte yakalanan 'chaO' lakaplı hacker Çağatay Evyapan'ın, ilginç taktiklerle dolandırıcılık yaptığı belirlendi. İzmir 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada suçunu itiraf eden Evyapan'ın, internet aracılığıyla yurtdışından, kredi kartı yapımında kullanılan 'emboser', renkli kart basım ve roder cihazları getirttiği ve kartların üzerine de gerçekte varolmayan "Banker Trust' (Banker Güven) ismini yazarak, istediği gibi alışveriş yaptığı belirlendi.
  5 YILDA 500 MİLYON $

  Ayrıca suç örgütü üyeleri ve irtibata geçtikleri kişilerin, kriptolama sistemine sahip elektronik posta adreslerinden yolladıkları mesajlarla iletişim kurdukları anlaşıldı. 8 yıl önce ilk olarak İzmir'de yakalandığı ve 9 ayrı ağır ceza mahkemesinde yargılandığı ortaya çıktı. 10 ülkedeki sahtecilik çetelerine ATM kart kopyalayıcıları ihraç ederek, 5 milyar dolarlık vurgun yapan, kendisi de 5 yılda 500 milyon dolar kazanan Evyapan'ın yakalanması üzerine FBI, Türkiye'ye geliyor. FBI ayrıca, Evyapan'ın Bank Of Amerika'dan 1 milyar dolar çekmeyi planladığı projesini de araştıracak.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hacker banka bile Forum Tarih
Hackerler hotmail hesabı üzerinden saldırıyor Spy ve Virüs Haberleri 11 Kasım 2010
Hacker Gracker Meselesi Kitabı - Mehmet Güven Kitap, Resim ve Dergi 13 Eylül 2010
CERN'de Hacker Şoku Bilim & Teknoloji 4 Ekim 2009
1 Milyon Dolarlık Hacker Definesi İnternet ve Network 17 Eylül 2009
Defcon 12 - Hackerlar Büyük Toplantısı Bilim & Teknoloji 10 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş