Hacivat ve Karagöz Konuşmaları - Hacivat ve Karagöz Atışmaları

'Tiyatro ve Skeçler' forumunda Mavi_inci tarafından 28 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Hacivat ve Karagöz Konuşmaları - Hacivat ve Karagöz Atışmaları konusu
    Sponsorlu Bağlantılar

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]MEKTUP[/FONT]​

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Hoş geldin sevgili Karagöz'üm![/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Hoş bulduk kel kafalı kara üzüm![/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Nereden gelip, nereye gidiyorsun bakalım?[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Bir yere gittiğim yok da, oğlumla kaç saattir okuma-yazma çalıştık... Biraz gezeyim dedim. [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Tabii iyi yaptın efendim, kafan balon olmuştur. [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Hay hay, kafam balon oldu da uçmasın diye boynuma yapıştırdım. [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Hemen yanlış anlama, yani uzun zaman ders çalışmaktan kafan şişmiştir. [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Kafam pişti de soğutmaya çıktım. [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Allah iyiliğini versin! Neyse, çalışmalar iyi gidiyor mu?[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Hem de nasıl iyi gidiyor bilemezsin Hacı Cavcav! Sen söyle de müdür benim ilkokul diplomamı hazırlasın...[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Efendim sen hele hepsini iyi öğren de diploma işi kolay... [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Şey, okuma yazma öğrenirsem diploma başka başka ne işime yarayacak?[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Bak, meselâ artık mühüre lüzum kalmayacak... [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Yerine kimse bakmayacak mı?[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Kimin yerine Karagöz'üm?... [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - "Artık müdüre lüzum kalmayacak..." dedin ya!

HACİVAT - Efendim müdür değil mühür! Hani imza yerine bastığın damga yok mu?
    [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Öyle söylesene köftehor![/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Pekâlâ mektup yazmasını biliyor musun?[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Biliyorum Hacı Cavcav, çok kolay!... [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Aferin, demek bilgini o kadar ilerlettin? O halde söyle bakalım, mektup nasıl yazılır?[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Oğlum "Hazır Mektuplar" diye bir kitap getirmiş... Onun içinden seçip seçip yazılır.

HACİVAT - Allah iyiliğini versin" desene oğlun da senin kafada yetişiyor. Hiç kitaptan kopya edilerek mektup yazılır mı?
    [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Niye yazılmasın? Bir yere yazdım, oldu. [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Pekâlâ cevap geldi mi?[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Cevap gelmedi, mektubun kendisi geri geldi. [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Neyse... O zaman seninle biraz mektup üzerine konuşalım. Örnek ister misin?[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Parasız olursa isterim Hacı Cavcav! Pişirip akşama yeriz. [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Yine ne anladın, mektup pişirilip yenir mi?[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Köftehor, "Ördek ister misin?" dedin ya!... [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Aklın yine başka yerlere gitti. Sen şimdi beni iyi dinle! Bir defa tarihsiz mektup olmaz. [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Anladım, talihsiz mektup olmaz. [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Talih değil, tarih!... Yani mektup kâğıdının üst-sağ köşesine o günün tarihi yazılır.[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Hay hay, yazılır![/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Mektubu kime göndereceksin Karagöz'üm?[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Yabancıya gitmesin, kendime gönderirim. Hem de çabuk gelir.[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Saçmalama, insan kendine mektup göndermez. Diyelim ki babana yazacaksın![/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Pataklarım ha! Babam mezarda, postacı mektubu ona nasıl verecek?

HACİVAT - Allah Allah... Pekâlâ, mektubu bana yazıyorsun nasıl başlarsan?
    [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - "Keçi suratlı Hacı Cavcav, çabuk yanıma gel, canım seni pataklamak istiyor!" diye yazarım. [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Efendim olur mu? "Çok sevgili arkadaşım, Hacivat Çelebi Beyefendi" diye yazılır. [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Ben sana öyle yazamam, çok istiyorsan otur kendin yaz![/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Pekâlâ, bana yazma! Oğluna yazıyorsun "Çok sevgili oğlum!" diye başlarsın. [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Gerisini biliyorum. Mektup bitince zarfa koyar, üstüne de adres yazarım. [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Aferin Karagöz'üm, sonra?... [/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KARAGÖZ - Sonra da oğluma telefon edip, mektubu okurum.[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HACİVAT - Yine sinirlerim oynamaya başladı.[/FONT]

2. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Karagöz Ile Hacivat
    hacivaz: ooo selam karagöz
    karagöz: selam hacivaz
    hacivaz: hadi gel gidelim
    karagöz: nereye yaw
    hacivaz: ziyarete
    karagöz: kimin ziyarete
    hacivaz: ebemin ziyarete
    karagöz: hadi gidelim