Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ankara

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ankara konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hacettepe Üniversitesi hastanesi - hacettepe Tıp Fakültesi Hastanesi - Hacettepe hastanesi


  [​IMG]


  Hacettepe Üniversitesinin başlıca amacı bilim anlayışına, inceleme ve araştırma yeteneklerine sahip sağlam düşünceli aydınlar yetiştirmek, bilimsel inceleme ve araştırmalar yaptırmak ve toplum sorunlarına eğilmektir. Hacettepe Üniversitesi, bu amacına ulaşmak için, Atatürk'ün gösterdiği bilim yolunda Türkiye'nin çağdaş uygarlık düzeyine ulaştırılmasına çalışır.

  Tıp Fakültesi Hacettepe Üniversitesinin ilk fakültesi olarak kurulmuş ve yeni bir felsefe ve yöntemlere dayanan modern bir eğitim sistemini uygulayarak Türkiye'de Tıp eğitiminde reform yapmış ve öncü bir rol oynamıştır. TÜBİTAK kayıtları ve uluslararası atıf indekslerine göre Hacettepe Tıp Fakültesi uluslararası yayınlarda sürekli birinci sırada yeralmaktadır. Tıpta Uzmanlık Sınavlarında (TUS) başladığından beri Hacettepe Tıp Fakültesi her yıl en başarılı fakülte olmuştur.
  HACETTEPE TIP FAKÜLTESİNİN AMAÇLARI

  *
  Bilgili, yeterli, karakter sahibi kendi kendini eğitebilme yeteneğine ve ilk defa kaşılaştığı problemleri çözebilecek niteliklere sahip, verdiği kararlar bilgi, bulgu ve tecrübeye dayanan, çalışkan dürüst ve davranışları tıp mesleği ve hekimlik geleneklerine uygun olan hayatı boyunca öğrenmeye kararlı, ülkeye ve insanlığa hizmet amacı ile tıp biliminin ilerlemesi için çalışan hastalarına karşı müşfik anlayışlı ve sorumlu olan ve hasta bakımında çevre şartlarına göre en yüksek tıp standartlarını kullanan mezunlar vermek.
  *
  Bilimin ilerlemesine yardım edecek imkanlar yaratmak ve bu imkanların en iyi şekilde kullanılmasını sağlamak.
  *
  Ülke sağlığına en iyi şekilde hizmet etmektir.


  Tel.: 0-312-2252602
  Adres: Angora Cad. No.: 200 Beysukent / ANKARA
  Hacettepe'ye ulaşmak için

  Hastanelerimizle ilgili bilgi almak için Türkiye’nin her yerinden her gün 24 saat 444 4 444 numaralı telefonu şehir içi arar gibi arayabilirsiniz.

  Hastanelerimizin santral telefonu ise 0-312-3055000’dır.

  Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri 06100 Sıhhiye/ANKARA

  ANKARA İÇİNDEN

  Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Sıhhiye’deki Hacettepe Üniversitesi Merkez Kampüsü’ndedir. Hacettepe Erişkin Hastanesi ve Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’ne en kolay ulaşım Sıhhiye Pazarı ile Refik Saydam Merkez Hıfzısıhha Enstitüsü’nün önünden geçen ve Samanpazarı’na çıkan Adnan Saygun Caddesi yoluyladır. Buradan Seyranbağları-Ulus dolmuşları geçmektedir.

  Hacettepe Onkoloji Hastanesi’ne ise yukarıdaki biçimde Hacettepe Üniversitesi Merkez Kampüsü’ne ulaştıktan sonra kampüsün içinden geçen Gevher Nesibe Caddesi yoluyla gelebileceğiniz gibi (Hacettepe Onkoloji Hastanesi Spor Salonu’ndan hemen sonradır), Kurtuluş Meydanı’ndan Talatpaşa Bulvarı’na doğru giden ve demiryolu üstgeçidinin altından geçen Dumlupınar Caddesi yoluyla Merkez Kampüsü’müzün Doğu Kapısı’ndan girerek de Gevher Nesibe Caddesi yoluyla ulaşabilirsiniz (Hacettepe Onkoloji Hastanesi bu girişte ilk sağdadır).

  OTOBÜS TERMİNALİNDEN (AŞTİ)

  Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri’ne ulaşmanın en pratik yolu ANKARAY’ı kullanarak Kolej (Hacettepe Erişkin Hastanesi ve Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi için) veya Kurtuluş (Hacettepe Onkoloji Hastanesi için) duraklarında inip kısa bir yürüyüş yaparaktır. Yürümeyi tercih etmezseniz, Hacettepe Erişkin Hastanesi ve Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi için ANKARAY’ın Kolej durağında indikten sonra Seyranbağları-Ulus dolmuşlarına Ulus yönüne olmak üzere binebilirsiniz.

  ANKARAY AŞTİ’den her gün 06:15-23:45 saatleri arasında çalışmaktadır.

  ANKARA GARI’NDAN

  Ankara Tren Garı’ndan Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri’ne taksiyle gelebileceğiniz gibi banliyö trenine Kayaş yönüne gitmek üzere binip Hacettepe Erişkin Hastanesi ve Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi için Yenişehir (Gar’dan sonraki ilk durak), Hacettepe Onkoloji Hastanesi için ise Kurtuluş (Gar’dan sonraki ikinci durak) Tren İstasyonları’nda inebilirsiniz. Bu istasyonlarda indikten sonra hastanelerimiz birkaç dakikalık yürüyüş uzaklığındadır.


  ESENBOĞA HAVALİMANI’NDAN

  Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri’ne havalimanı ile şehir arasında çalışan HAVAŞ otobüslerine binip 19 Mayıs Spor Kompleksi yanındaki HAVAŞ Terminali’ne vardıktan sonra taksiyle ulaşabilirsiniz.

  HAVAŞ otobüsleri Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara yönüne her gün uçak inişlerini müteakip sefer yapmaktadır.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş